rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Un Çeşitleri

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Un çeşitleri nelerdir?

Unu değince hepimizin aklına bağlı ama buğday gelir ama ne dek yanlıştır ancak halbuki bir çok kuru yemişten bir çok tohumdan un ögütülerek yapılır. Hadi derhal de unun çeşitlerine bakalım. patates un, çavdar unu, kepekli un, rüşeym un ve bunun gibi sayamadığımız un çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra kestane unu, glütensiz un oysa şimdi en yoğun kullanılan unlardan bir her birine olan bu unların yanında emrindeki ama kullanabilirsiniz.

Arpa Ununu Nerelerde Kullanabiliriz?
Arpa unu uzmanlarında söylediğine göre, B vitamini, Cinko, fosfor ve Demir anlamında vücudumuza harika dinç lezzetler sunmakta bir un çeşidi. Sizlerde ekmekler çorbalar, hatta ve hatta ve balık ve yulafta olduğu gibi balık tavada zeka arpa unu kullanabilirsiniz. Ama arpa ununu kullanırken en kayda değer detaylardan bir her birine arpa unu çok fazla bizim mutfağımıza giren bir un çeşidi yok azıcık daha sert olur biraz daha kıtır kıtır olmasını sağlar ondan nedeniyle arpa ununu kullanırken birazcık daha dikkat etmek gerekir. Ama dediğimiz gibi mutfaklarımıza arpa ununu özellikle çorbalara ve ekmekelrinizin içine katmayı sakın unutmayınız.

Yulaf ununu nerelerde kullanabiliriz?
Yulaf unu ile doğrusu mutfaklarımızda fazla hoş alternatif tarifler çıkartabilirsiniz. Neler mi yaparız? Kekler, poğaçalar, börekler, krakerler hatta balık tavalar gibi bir çok alternatif yaratabilirsiniz. Yulaf unu uzmanların söylediğine göre fazla sağlıklı bir un olduğu için mutfaklarımızda yoğun bir şekilde kullanmalısınız. Hatta ve hatta marketlerde kesintisiz aldığımız güzel leziz bir çok bisküvinin ve krakerin içinde de yulaf unu olduğunu unutmamız gerekmektedir.

Darı ununu nerelerde kullanabiliriz?
Hepimizin bildiği gibi bilhassa darı unu sarı renkte olan bir undur yan fakat bilindiği gibi mısırın öğütülerek yapılmasından kaynaklanmaktadır. Ve mısırın ögütülmesinden sonradan bizler mutfağımızda en çok balık tavalarda kullanırız. Balık tavalar dışında mısır ekmeği yapabilirsiniz özellikle bunu süratli misafirleriniz geldiğinde darı ununuz eğer dolabınızda varsa çok hoş lezzetler çıkartabilirsiniz. Mısır ununu başka nerelerde kullanabilirsiniz çorbalarda kullanabilirsiniz, özellikle börekte de çok fazla lezzetli olacaktır. Size tavsiyemiz olağan un ile mısır ununu karıştırarak börek yapmanızdır. Farkı göreceksiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın