rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Tabak Dekor -Salatalığa nasıl şekil verebiliriz?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Tabak Süsleme -Salatalığa nasıl şekil verebiliriz?

Sofra hazırlamak sanattır, bundan böyle halk görüntüye önem vermektedir. Görüntüsü fena olan bir yemek yemek, salata, tatlı ne kadar lezzetli olursa olsun öyle ilgi çekmeyecektir. Önce göze hitap etmelidir hazırlanılan tanım daha sonra damağa. Biz yemek yemek tarifleri sitemizin bugünkü yazısında salatalıkla (badem) neler yapabilirizi işleyeceğiz. Neler yapabilirmişiz bir bakalım.

Salatalıkları en neşeli hale getiren şüphesiz salatalardır, dokusu, rengi ve bilhassa tazeliği salataya farklı bir renk katıyor. Bugün sizlere göstereceğimiz basit tabak düzenlemesini isterseniz bir ekmeğin üzerinde veya direk tabağın üstünde de uygulayabilirsiniz. Ilk Önce salatalıklarımızı çok ince dilimleyiniz yuvarlaklar biçiminde kestiğimiz salatalıkları öncelikle tabağımızın bir ucuna üç tane salatalığımızı yerleştirelim. Arkasından bütün karşı köşesine yine üç salatalık daha yerleştiriyoruz. Benzer şekilde tabağın dört köşesine aynı dizinde salatalıkları yerleştirin. Bu birazda tabağınızın boyutuna emrindeki orta büyüklü bir tabağa dört dizim yapabilirsiniz, bu dizimler boyutuna göre değişim gösterebilir. Salatalığa en çok yakışan keza görsel hem de tat olarak tabiki de domates, domateslerimiz de benzer salatalık gibi dairesel ve ince keselim ve salatalıklarımızın arasına yerleştirelim. Salatalıklarımızın arasına yerleştirdiğimiz domatesin rengi, tadı hem tabağımıza bir ferahlık hem de doğrusu onu daha eğlenceli bir ışık halkası getirecektir.

Bu şekilde yaptığımız yeşil ve kırmızı ile kombinasyonu ile yaptığımız tabağımız zın ortasına isterseniz her hangi bir sebzeyi örneğin bir havuç veya yeniden salatalıkla yapabileceğiniz farklı bir form kullanabiliriz. Bunun en basit halini sizlere gösterelim, salatalığımızın iki uçunu keselim, kestikten sonra en düz en bilinen soyucakla dilimler çıkaralım.
Ilk dilimi attıktan daha sonra daha derin bir dilim çıkaralım ve tabağımızın tam orta yerine ufak rulolar biçiminde salatalığımıza form verip yerleştirelim. Hem tabağımıza bir hareketlilik katmış olacağız hemde misafirlerimize farklı bir görsel şölen sunuyoruz.
Tabağımızı süslemesini bitirdik, isterseniz bu tabağa azıcık farklılık katmak adına öbür peynir rendelerini tabaklata fakat başıboşluk kalan kısımlara yerleştirebilirsiniz. Bu adamakıllı sizin göz zevkinize kalmış bir şey, tabak süsleme yaparak, sofralarınızı daha şık bir ayla getirebilirsiniz. Basit gelsin, sofralarınıza bereket ve bolluk gelsin, sevgi ile kalın.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın