rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Mutfak Bilgileri (1)

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Makarna tenceresi nasıl olmalı?

Evet iyi bir makarna tenceresi nasıl olmalı? Makarna tenceresi kaç cm den oluşmalıdır? veya kaç litrelik suyu alacak kapasiteye sahiptir? Hadi bakalım derhal derhal makarna tenceresini incelemeye geçelim. İyi bir makarna tenceresinin ilk önce daha aşağı tabanının ısıya dayanıklı ve sağlam iyi ısıyı geçirir bir tavan olmalı. Bu da ast oysa makarna tenceresinde en manâlı detaylardan bir tanesidir. bununla beraber makarna tencerelerinin saplarının çelik olması yan ancak azıcık elinizi yakabilir ama diğer bir tencerede olduğu gibi eğer silikon yada daha ısıya dirençli bir sap olursa fazla daha iyi olur. Çünkü düşünün ama sekiz ila on dakika her tarafında bir haşlanma işlemi geçirir makarnalar ve altıda ısıyı iyi geçiren rabanlar oldukları için alt oysa elinizin yanma olasılığı da fazla fazla olur. Makarna tencerelerinin kapakları bilhassa delinmiş kapaklar olursa fazla daha uygun olur bu nedenle içeride hapsettiği o haşlama sırasında ki ısıyı dışarı vermiş olur ve bu nedenle makarnalarınız çeşitlerine göre mutlaka daha iyi pişecektir. Makarna tencerisi kullannımı sadece makarna tenceresi yok dediğimiz gibi söküm yada çelik tencerelerde de aynı şekilde benzer işleme alabilirsiniz.

Bakliyatların böceklenmemesi için nelere dikkat edelim?

hemen hemen hepimizin kabusudur, evimizde böceklenen bakliyatlar. Bizlerde sizlere derhal bakliyatlarınızın böceklenmemesi için ne gibi altarnatifler sunacağız derhal aktarmaya başlayalım. Başta bakliyatlarımızın mutlaka kavanozumuzun iyi bir şekilde ağzının kapalı bir kavanoz olmasına lütfen tartı gösterin. Niçin ağzı kapalı diyoruz? Çünkü hava alması halinde bakliyatlarımızda bozulma işlemlerinizin daha yoğun olması sağlanır. Bakliyatlarınızın ışık almayan bir ortamda bulundurmalı hatta ve hatta mümkünse kapalı bir ortamda olmalıdır. başkaca bakliyatlarınızı en iyi şekilde korumanızın en hoş yolu kalorifer ortamlarından ve sıcak ortamlardan uzaktan tutmanız. Kaldı ancak bakliyatlarınız da herhangi bir şekilde böceklenme yada bozulmayı saptama ettiğiniz an da mutlaka bakliyat kavanozlarınızın yerini değiştirmenizi öneririz sizlere. Bakliyatınızın böceklenmemesi içinde evinizde mnutlaka 1 diş sarımsağınız vardır, anında alinize bir diş sarımsak alın ve kavanozunuzun içerisine koyun. Bu Nedenle o sarımsağın içerisinde ama koku ve antibiyotikler bir uçtan bir uca herhangi bir şekilde böceklenme olmayacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın