rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Makarna Yapmanın Püf Noktaları

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Makarna Yapmanın Püf Noktaları

Makarnanın alt ki bir çok pişirmek için püf noktaları var. Bunlardan ilk olarak uyarı edilmesi gereken konu pişirme süresi, makarnanın al dente olması fazla önemli, bunun yanı sıra her yemekte olduğu gibi makarnada en iyi malzemeyi tercih etmek önemli, domatesin en kalitelisi estra vinjin dediğimiz saf zeytinyağ, makarnaya katiyen ayçiçek yağı ile yapmanızı tavsiye etmeyiz. Bunun yanı sıra permesan peyniri makarnaya yüzde yüz olarak fazla yakışan ve büyük lezzet katan etken. Bunların hepsine uyarı etmemiz gerekir, bizim hanımlarımız genellikle makarnayı pişirdikten sonra musluğun aşağıda yıkamayı seçim ederler bu tatbik çok yanlış bir uygulamadır. Makarna pişirildikten sonradan şüphesiz sosa bulaştırılmalıdır, sos katiyen makarna ile birlikte pişirilmez. Sosumuzu daha evvel pişirilerek hazırlanır, kremalı soslarda genel olarak tereyağ kullanılır. Dometesli hazırlayacaksanız zeytinyağ kullanmalısınız, sosumuzun tipine kadar genelde sıradan 10-15 dakika bir pişirme süresi vardır. Bu domatesin sos içresinde ezilmesi kavun içi rengi alması ve pişmesi. Krema da ise ham kalmaması acısından fazla önemlidir. Sosumuzu farklı bir yerde pişirip bitmiş bambaşka bir yerde pişirdikten sonra makarna ile servis etmek en doğrusudur. Natürel servis ederken katiyen üzerine petmesan peynirimizi unutmuyoruz, yalnız ve yalnız balık ürünlerinde permesan peynirini muhakkak kullanmıyoruz.

Al dente makarna nasıl yapılır?

İtalyanca bir kelime olan Al dente, dişe gelen demektir. Ama Türk ağız tadı tadında Al dante yerine getirmek pek yerinde olmayacağı için, makarna paketlerinin üzerinde yazar pişirme süresini birazcık uzatabiliriz 1-2 dakika. Makarnalar yapısı ve biçimi dolayısı ile pişirme süreleri şartların değişmesi gösterebilir. Dürüst pişirme süresini mutlaka aldığınız makarna paketinin arka kısmından okuyup başvuru ediniz. Fakat makarnanızı soslu yapıyorsanız, al dante pişirmeye özen göstermelisiniz, huysuz takdirde fazla haşlanmış makarna sosun içine girdiğinde hamurlaşma yapacak ve göz zevkinize hitap etmeyecektir.

Kremalı soslar hangi makarnalara uygu?

Kremalı soslar genelde burgu, deniz kabuğuna çok yakışır özellikle sosu üzerinde muhafaza edebilecek gözeneğe ve biçime sahip olan makarnaları seçim edelim. Kısaca bu kremanın yapılışından da dile getirmek isteriz. krema çoğunlukla zeytinyağ dan ziyade tereyağla daha çok bağdaşan bir üründür, kremayı tavada artı bekletmemek özellikle dikkat ettiğimiz bir konu. Çünkü artı beklettiğimiz krema kısa sürede yağa dönüşür, bu bizim manzara olarak ta fazla seçim ettiğimiz bir görüntü değildir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın