rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kurban Eti Pişirirken Uyarı Edilecek Konular

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Koyun etinin kokmaması için neler yapılabilir?

Kurban etini en dürüst nasıl saklarız? Ve doğru pişirme nasıl yapılır? Dondurucudan çıkardığımız etleri hangi aşamalardan sonradan, pişirmeliyiz? Dondurucudan çıkardığımız etleri oda ısısında çözdürmemeliyiz. Kurban etlerini dondurucudan çıkardıktan sonradan tekrar buzdolabında çözülmesini sağlamalıyız. sonra sonradan öteki işlemlere geçmeliyiz.

Kurban etleri, kesim olduktan derhal sonra pişirmek etin sert düşmesine niçin olabileceği için, birkaç gün buzdolabında dinlendirip pek pişirmeliyiz.
Ola Ki kurban eti anında yerine getirmek isterseniz, bonfile veya ciğer gibi kısımlarını seçim ediniz. Dondurucudan çıkardığınız eti çözdürdükten sonra her tarafta dondurucuya koymamalısınız.

Kurban eti kavurmalık nasıl doğranır?

Eğer kurban etinden kavurma yapacaksanız için etin başıboşluk ve kol kısımları kullanılabilirsiniz. Bariz bir bıçakla eti julyen doğramalısınız. Julyen doğradıktan sonradan, ne çok ufak, ne de koskocoman keselim. Kurban etinin yağlı kısmını kullanırsanız, daha lezzetli olacaktır.

Kurban etinin yumuşak olması için neler yapılabilir?

Öncelikle etin dinlenmesi gerekiyor, hepimizin başına gelmiştir, kesimden derhal daha sonra pişirilen et çok sert oluyor. Kesimden daha sonra pişirelen etler fazla da lezzetsiz olur. Dinlendirdikten sonra, asgari üç gün, daha leziz ve yumuşak bir ete sahip olursunuz.
Kavurma değil de, ızgara ya da kebap türü bir yemek tarifi gerçekleştirmek isterseniz, öncelikle marine edilmesi gerekiyor. Marine işini dürüst yapmak gerekiyor, marinede asla zeytinyağ kullanmamalıyız, bir çoğumuz bu yanlışa düşüyoruz. Zeytinyağ, eti yumuşatmaz. Eti yumuşatmanın en iyi metodu yoğurt suyu kullanmak yoğurt suyu eti yumuşatacaktır.

 

Dondurucudan çıkardığımız kurban etini pişirirken nelere uyarı etmeliyiz?

Kestiğimiz kurban etini, derin dondurucuda uzun vakit saklayabiliriz, dondurucuya kaldırmadan önce yapmanız gereken en önemli konu kullanabileceğiniz kadarını buzdolabı ya da gizleme kaplarına bölmeniz. Bu Nedenle tek kullanımlık çıkarıp çözdürüp kullanabilirsiniz. Kurban etlerini, dondurucudan çıkardığımız etleri cözülmeden pişememeliyiz. Tez çözülmelerini sağlamak için, katiyen sıcak suda bekletmeyin. Sıcak suda ve oda ısısında cözülen etlerde bakteriler oluşur.

Kurban eti nasıl pişirilmeli?

Etin yerine tabi olarak, kıyma veya kavurma yapabilirsiniz. Kavurmalık eti çok bğyük doğratmayın, etin yağlı kısımlarını kullanacağınız için ayrıca yağ eklemenize gerek olmayacaktır. Kavurma yaparken, kısık ateşte suyunu salmasını bekleyip suyunu çekene değin pişirin.
Kurban etleri yemeklerde, kıymalık ya da kavurma olarak kullanılabilir. Kurban etinden iyi bir kavurma gerçekleştirmek içinse bilmeniz gerekenler var.

Kurban etinin hangi kısımları sulu yemeklerde kullanılabilir?

Kurban etinin boyun etinden olağanüstü haşlama oluyor, nasihat ederiz. Kol kısmını ise sulu yemeklerde kullanabilirsiniz, taze fasulye, kuru fasulye ve bezelye yemeklerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etap etinden, kebab veya şiş rahatlıkla yapabilirsiniz. İnciklerinden tandır leziz oluyor. Buttan, pirzola ve bonfile yapabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın