rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kek Kalıbı Alırken Uyarı Etmemiz Gereken Konular.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Güzel bir gün dileği ile sevgili takipçilerimiz. Facebook sayfamızdan bize gelen fazla sık sorulan biri “Güzel bir kek yapmak için hangi kek kalıbını almalıyız?
Başta uyarı etmemiz konu şeklini beğendiğiniz her kek kalıbını almamanızı öneririm sizlere. Deneyim ile sabittir, her alışverişe çıktığımda bir tane mutfak eşyası alarak mutfağımı yersiz eşyalarla doldurarak düzensiz bir mutfak haline getirdiğim için bu uyarıyı yapıyorum sizlere. Eğer bu işten para kazanmıyorsanız çok artı kek kalıbı almanıza gerek değil bu ayrıca boşboğaz harcama etmenize niçin olacak keza de küçük bir mutfağınız varsa gerçekten büyük sorun haline geliyor bu sizin için. Ve fiyatı yüksek kek kalıpları güzel bir kalıp aramak değildir, ara sıra ucuza aldığınız bir kalıbı yıllarca kullanabilirsiniz. Fiyatı Yüksek aldığınız kalıbı bir yere kaldırıp yalnızca mutfak aksesuar görevi yapabilir.

Hangi kek kalıbı diyorsanız, annelerimizin kullandığı  alüminyum tepsiler en iyi sonuç veren tepsilerdir gerçekte fakat zararlı olduğu için, böylece önermiyoruz, hatta ben mutfağımda katiyen alüminyum mutfak eşyası kullanmam. Eğer şekline siklet vermiyorum diyorsanız, fırın tepsileri idealdir kek yapımı için.

Teflon kalıplar ve seramik kalıplar en elverişli olanlardır, özellikle seramik kalıpların temizliği fazla gizli olduğu için en çok tercih ettiğim kalıptır.

Silikon kalıplar: Bir çok kişi, Silikon kalıpta kek yapmaya korkuyorum, kokusu siner mi? Kek iyi kabarır mı? Soruları, Silikon kalıplarla yapılan kekler de koku olmuyor, ve güzel kabarıyor fakat iyi kalite almazsanız kek kenarlarına yapışıyor keki hariç tutmak kalıptan acımasızlık gibi. Bu zulüm kek kalıbını temizlerken de devam ediyor ayrıca eğer silikon kalıp göstermek istiyorum diyorsanız nitelikli silikon kalıplar almaya itina gösterin derim, somurtkan halde silikon kalıplara yaklaşmayın derim sizlere.

Sırça olan kalıplar: Pek seçim etmediğim kek kalıplarıdır, yumuşak kek istiyorum diyorsanız, sırça kaplarda pişirebilirsiniz oysa her yeri benzer şekilde kabarmıyor yapanlar bilir. Benim pek seçim ermediğim kek kalıbıdır sırça kek kalıpları.
Eğer sizinde konu hakkında ekleyeceğiniz önerileriniz varsa, fazla seviniriz..

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın