rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Perhiz Domatesli Patlıcan Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Merhaba kıymetli, takipçilerimiz Perhiz tariflerimize devam ediyoruz. Uzmanlar kızartmalardan uzaktan durmasını salık verir, diyette olanlara, Ne yasaksa o cazibeli kazanç insana, fıkratımızda var, yapacak bir şey değil. Ancak öbür pişirme yöntemi ile hazırlayacağımız Perhiz Domatesli Patlıcan Tarifi ile azıcık olsun, kızartma yeme dürtünüzü yeneceksinizdir. Kızartma olarak hazırlanan yiyecekler, çok nefis gelir, lakin pozitif kalori taşıdığı için yemekten kaçınırız birçok süre. Bilhassa yaz günlerinin kurtarıcı yemeği olacaktır, bu hafif ve nefis tanımlama. Düşük kalorili Perhiz Domatesli Patlıcan Tarifinin araç gereç listesinde yer alan malzemeler adeta hepmizin mutfağında yer alan malzemeler. Bu yaz yemeğini diyet yapanlar, yapmayanlara tavsiye ederiz. Sözü fazla uzatmadan, Diyet Domatesli Patlıcan Tarifinin araç gereç listesi ve üretim aşamasına gecelim, afiyetle..

Diyet Domatesli Patlıcan Malzemeler

1 tane patlıcan (irice)

2 tane domates (büyükçe)

5-6 kurutulmuş domates

1 çorba kaşığı zeytinyağı

20 gram, fıstık (dolmalık)
Tuz, karabiber
Roka

 

Perhiz Domatesli Patlıcan Tarifi

Ilk Önce patlıcanı, alacalı soyalım sonradan yuvarlak dilimler halinde keselim. Bir kaseye alalım patlıcanları çok hafif zeytinyağ ekleyelim ve en ince ayrıntısına kadar karıştıralım. Izgarayı ayrıntılarıyla ısıtalım, patlıcanları ızgarada pişirelim. Piştikten sonra servis tabağına alalım patlıcanları. Bir tavada dolmalık fıstıkları çok az zeytinyağı ile renkleri dönünceye kadar soteleyelim, ocağın üzerinden alalım bir kenarda soğumaya bırakalım. Domateslerin kabuklarını soyalım, küçük minik doğrayalım, kurutulmuş domatesleri doğrayalım. Domatesleri servis tabağındaki patlıcanların üzerine serpelim. Soğumuş dolmalık fıstıkları da serpelim kızarmanın üzerine. Tuzlu ve karabiberi serpelim, ayıklanmış, yıkanmış ve uygun bir şekilde kurutulmuş rokaları kızartmanın üzerine serpelim.Perhiz Domatesli Patlıcan Tarifiniz hazır, sıhhat şifa olsun.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın