rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Granola Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bugün sizlere kahvaltılarda çok zevle tükecebileceğiniz fazla hoş bir tanım vereceğiz. Granola Tarifi. Bu sabahtan kahvaltılarında dinç atıştırmalığı yaparken nelere uyarı etmemiz gerektiğini bahsetmek isteriz başta. Granola hazırlarken dikkat etmemiz gereken püf noktalarına baktığımızda bilhassa asıl malzeme olarak yulaf kullanıyoruz. Yulaf bizi uzun süre tok olmamıza neden oluyor ve lif içeriği etkisi ile aynı zamanda kan şekerini yoklama ediyor. bununla birlikte kuru meyveler kullandık şeker ek etmemek namına kuru meyveler kullandık. Kuru meyvelerde dikkat etmemiz gereken özellikle kuruyemişciden alırken şeker ilave edilmemiş olanları seçim etmeniz öneriyoruz. Yada kendinizde kurutabilirsiniz istek ederseniz. İstediğiniz bütün kuru meyveler Granola Tarifinin içine girebilir. Benzer vakit da ceviz ve badem kullandık, bilhassa çevizin omega 3 içeriği oldukça yüksektir ve beyin ve hafiza için epeyce önemlidir günde 3 tane ceviz tüketmeniz nasihat edilir. aynı zamanda badem de çok iyi bir E vitamini kaynağıdır ve cilt için fazla önemlidir, fakat kavrulmamış olması bizim burada manâlı nokta çünkü kavrulmuş olanların antioksidan kapasitesi düşmektedir. İçerisinde tarcın kullandık, tarcın kan şekerini kontrol edici. Granola Tarifine özellikle şeker ek etmedik kuru meyvelerle tatlandırdık ve tarcın ekledik tarcın kan şekerini kontrol etkisine oldukça yarar sağlıyor. Toz zencefil ekledik çünkü motebolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı 1 çay kaşığı değin toz zencefil bize tatmin edici olacaktır. Artı miktarda kullanırsanız özellikle başat tadından nedeniyle tüketemiyebilirsiniz, bu nedenle bizim için bir nehir kaşığı dek yeterli gelecektir.

Granola Tarifinin Araç Gereç Listesi :

2 su bardağı yulaf
1 dere bardağı ceviz
Yarım, akarsu bardağı çiğ file badem
1 tane, elma rendesi
Yarım su bardağı karmakarışık kuru meyve
1 yemek kaşığı çam fıstığı
1 yemek kaşığı iç ayçekirdeği
Tarcın (1 tatlı kaşığı.)
Toz zencefil (1 nehir kaşığı)

Granola Tarifi

Ilk Kez yulafı büyükçe bir kaseye alalım, üstüne kuru meyveleri, fıstık, çekirdek içi, zencefil ve tarcın ekleyelim. En son elmayı ilave edelim, elma bilhassa burada bizim pektin kaynağımızyani lif kaynagımız. Elmayı bilhassa her gün yürek sağlığımız için günde 1 tane elma yemeliyiz. Iyice karıştıralım ve 200 derecelik ısıda yaklaşık 15 dakika sonradan bir kere karıştırmanız gerekmektedir. 30-35 dakika pişmeye bırakalım.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın