rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Gıda Allerjileri-1

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Beslenme Allerjileri-1

Gıda alerjisi nedir

Beslenme alerjisi herhangi bir besine karşısında yediğiniz yiyeceğe bağışıklık sisteminin fazla pozitif çalışıp antikorları üretmesi ve bununla birlikte kişide bir takım döküntü olabilir astım türünden problem olabilir ölümle sonuçlanabilecek anaflaktik şok gibi ciddi hastalıklara yol açabilir bir hastalıkltır. Beslenme allerjileri çocukluk çağından da başlayabilir ekseriyet döneminde de devam edebilir kişilerde belirlenmiş bir besini tükettikten daha sonra vücudun bağışıklık sisteminin verdiği bir tepkidir. Vucüt yediğimiz besini kabul etmez ve bağışıklık sisteminde artı bir reaksiyon oluşur, besin allerjisinin sebep olduğu rahatsızlıklar kişiden kişiye rahatsızlık gösterir. Fazla ciddi sıhhat problemlerine de yol açabilir anaflaktik şok dediğimiz kişiyi öldürecek derecede yüzde burunda şişmeler ağızda şişmeler, dilde şişmeler döküntüler, kızarıklıklar, kaşıntı aralıksız burunda akıntı gibi bir fazla reaksiyona sebep verebilir. Bunlar özel ve uzun süreli rahatsızlık şeklinde kişide devam edebilir.

Besinlerdeki katkı maddesi maddeleri alerji yapar mı?

Özellikle son yıllarda sofralarımızda hazır gıdaların da artması çok artı yer alması, ayaküstü gıdaların tüketilmesi çocukların çok fazla dışarı da beslenmesi evde ancak besinlerin yemeklerin yapımında kadının çalışmasıyla beraber evde ama yemeklerin hazırlanmış gıdalardan oluşması sonucunda bir fazla katkı maddesi maddesini dolayısı ile alıyoruz. Ve bu kattı maddelerinin de özellikle çocuklarda katkı maddeleri ile artı büyük şehirlerde hava kirliliği, takâtsizlik, stresinde bir araya gelmesi ile bağışıklık sistemini çok ciddi etkiliyor. Bağışıklık sisteminin düşmesi çok pozitif düşmesi sonucunda yiyecek katkı maddesi maddeleri ilk kez almak üzere bir fazla madde bağışıklık sistemini bozuyor ve bununla beraber ayrıca gıda maddelerine karşıda alerji gelişebilir vücutta yada farklı besinlere karşısında bağışıklık sistemi düştüğü için bir çok besine karşı da vücut direncini kaybedip farklı sistemlerde de gıda allerjileri gösterebiliyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın