rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Edepli İşkembe Çorbası Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İşkembe Çorbası İçin öncelikle güvenilir bir yerden, işkembe almalısınız. İşkembe pak ve bol su ile yıkanmış ve arınmış olması gerekmektedir. İşkembe iki türlü olur, ince kıyım ve tuzlama, tuzlama iri taneli olanıdır. İşkembe Çorbası Tarifinin manâlı aşaması terbiyesini hazırlamaktır, terbiyesi yumurta, yoğurt ve sudur. İsteğe ast çorbanın kendi suyundan sos hazırlanıyor bu isteğe kadar hazırlanır fakat bu sos çorbanızın lezzetine lezzet katacaktır. Bu sos serviste ilave edilmektedir, kuşkusuz un ve limon kullanmamalıyız İşkembe Çorbasının terbiyesine.

İşkembe Çorbası İçin Araç Gereç Listesi

2 kilo işkembe

Terbiyesi için:

5 tane yumurta
2 yemek kaşığı, yoğurt
Yarım bardak su

Sosu için:
Sirke
Sarımsak

İşkembe Çorbası Tarifi

2 kilo işkembeyi, çelik bir tencerede ya da düdüklü tencerede pişirelim, ve pişen işkembeyi ince kıyım ve tuzlama keselim yeniden kaybattığımız suyun içine ek edelim. Bir kapta bütün nezaket malzemelerini karıştıralım ve işkembeyi kaynattığımız suyun içine ek edelim. Tuzunu ilave edelim isteğe alt sirkesini ek edelim. Sirke ve sarımsağı serviste kullanacağız siz dilerseniz bu aşama da kullanabilirsiniz. Kullandığımız terbiyenin kesilmemesi için yumurta, yoğurt ve su kullanıyoruz. Un ve limon kullanmıyoruz, bunları kullandığımız vakit tez keser ve terbiyenin kesmemesi için de işkembe çorbası piştikten sonra son bir kaç dakika kaynarken ağır ağır katarak ve karıştırarak koyuyoruz ki terbiye kesilmesin diye.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın