rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yaprak Ciğer (Edirne Ciğeri) Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bugün sizler için, yöresel bir ciğer yapacağız, Edirne yöremizin olmazsa olmazlarından bağlı fakat Yaprak Ciğer (Edirne Ciğeri) Yaprak Ciğer (Edirne Ciğeri) Tarifini yaparken dikkat etmemiz gereken konular vardır bunların en önemlisi kesinlikle ciğeri yıkamamız gerekmektedir. Ciğer, dalak gibi sakatat gruplarında kuşkusuz yıkanmaz. Bu tarifi misafirlerinize sunarken ara sıcak olarak rahatlıkla verebilirsiniz. Ya Da soğuduktan daha sonra soğuk başlangıçlar olarak verebilirsiniz. Sunum aşamasında en önemli şey şüphesiz olmazsa olmazı kuru soğan, maydanoz ve dereotu ile beraber harika bir sunum olacak hem misafirlerinize gelen arkadaşlarınıza Edirne’nin Yaprak ciğerini sunmuş olacaksınız.

Yaprak Ciğer (Edirne Ciğeri) Araç Gereç Listesi

250 gram, kuzu ciğeri
Bir tedarik, dereotu
Tatlı toz biber
Bir Arz, maydanoz
Pul biber
Karabiber
Kimyon
Kızartmak için:
Ayçicek yağı
Krema
1 tane, kuru soğan

Yaprak Ciğer (Edirne Ciğeri) Tarifi

Önce ciğeri kesmekle işe başlayacağız, eğer siz kesemezseniz kasabınızdan destek alabilirsiniz. Elbette çiğeri yıkamayınız, aşağıdaki resim gibi yaprak yaprak keselim. Istek edenler daha büyük kesebilirler ciğerleri.

Ciğerleri kestikten sonradan bir tabağa alalım ve pişirme aşamasına geçelim. Tavaya yağı alalım yağ ısındıktan sonradan ciğeri yağın içine alalım kızartmaya başlayalım. Ciğer bir arz olduktan daha sonra üzerine toz biberi atalım, hafif bir acılığı olsun diye birazcık pul biber, karabiberi ilave edelim en önemlisi kimyonu ilave edelim, tuzunu ilave edelim karıştıralım. Rüm baharatlarla birlikte özleşmesi için bir zaman daha pişiriyoruz son faz olarak kremayı ilave ediyoruz ciğerle krema ve baharatlar özleşene dek pişiriyoruz. Yaprak ciğerimiz hazır bundan böyle sunum aşamasına geçebiliriz. Sunum aşamassına geçmeden önce elbette olmazsa olmazı kuru soğan, maydanoz ve dereotu ile beraber sunacağız, soğanları ince ince keselim, üzerine ince kıyılmış maydanoz ve dereotunu soğanın içine koyalım ve azıcık toz biber ilave edip karıştıralım. Sonra soğanların tam ortasına hazırladığımız ciğerleri koyalım ve servise hazırlayalım.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın