rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Dondurulmuş Gıdalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dondurulmuş gıda satın alırken nelere uyarı etmemiz gerekmektedir?

Dondurulmuş yiyecek satın alırken en son satın almalıyız markette, kasaya gitmesen anında önce almamız en uygun alma şeklidir. Ürünü alır almaz eve gitmeye çalışın, paketi alırken uyarı etmeniz gerekenler palet yumuşak olmamalı, son yararlanma tarihine dikkat edin, pakette delik olmamalı, eğer paket vakumlu bir paketse vakumunun bozulmuş olmamalı. Karlı ve buzlu olanları almayınız zira o soğuk zincirinin içinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin belirtisidir buzlanma karlanma. Dondurulmuş veya dondurulmamış gıdaların için geçerli, paketlerin mutlaka ardındaki içerikler içindeliler bölümünü okuyun eğer hoşunuza gitmeyen bir şeyler varsa onu da yerine bırakın. Alacağınız dondurulmuş ürünün son kullanım tarihi geçmediyse, içerigini beğendiyseniz, delik yahut, buzlanma ve karlanma yoksa alır almaz sizde o soğuk zinciri kırmadan derin dondurucuda kullanana kadar saklayınız.

Dondurulmuş gıdaları nasıl çözdürülmesi gerekiyor?

Dondurucudan çıkarır çıkarmaz kullanabilirsiniz, yani çözmenize gerek değil. Beklettikce o sebzenin ayrıca kalitesi bozulacak hem de kalitesi bozulacaktır. Ama et gibi çözülmesi gereken ürünleri ise jesinlikle kalorifer üstünde adamak veya işte sıcak suyun aşağı ısıtmak ya da masa üzerine bırakmayı önermiyoruz. Bir kasenin içine koyup buzdolabının en üstteki bölümünde bekletebilirsiniz. Belki bir kaç saat sürecek onun erimesi fakat eğer mikro dalganız varsa onda çözdürebilirsiniz.

 

 

Dondurulmuş gıdalar hangi durumlarda seçim edilir?

Dondurulmuş gıdalar, vaktiniz olmadığında ya da mevsimi olmayan sebzelerde seçim edilebilen bir üründür. bununla birlikte bir takım ürünler mesela çilek, böğürtlen gibi soğuk olarak dondurmanın yerine geçen dinç alternatif ürünler dolayısı ile dondurulmuş ürünler şekeri düşük tatlı vaziveside görebiliyor. Vaktiniz olmadığında kullanabileceğiniz pratik ve taze kaldığı için de gerçekte sağlıklı sayılabilecek altarnatif dondurulmuş gıdalar. Başlıca evde yapılması zor yada oyalayıcı olduğu için hazır dondurulmuş ürünler seçim esilebiliyor mesela pizza, patates kızartması için patates veya onun gibi ürünler yan ama hazırlanış sırasında katkı maddesi maddeleri konuyor dolayısı ile buna bakabilirsiniz. Paketin arkasını okuyabilirsiniz her şey fazla acık ve net yazıyor pakette.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın