rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Çilekli Semizotu Salatası Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Çilekli Semizotu Salatası ile sizlerleyiz bugün, salata yapımına başlamadan önce semizotlarını ve çilekleri çok iyi ayıklayıp yıkamalıyız ve saplarını ayıklamalıyız ön hazırlık olarak. Semizotunun yapraklarını kullanacağız salatamıza Yıkadıktan sonra mükemmel kurutmalıyız semizotu ve çileği. Eğer güzel kurutmazsak çilekler sulanacak ve salatanızın lezzetini bozacaktır. Benzer şey semizotu içinde geçerli. Özet Olarak fazla kuru olması gerekiyor, çilek ve semizotlarının salatanın içine katacağınız fıstıklarında taze olması çok manâlı çünkü Çilekli Semizotu Salatasında yağ kullanmayacağız yağ ihtiyacımızı dinç yağ olan fıstıktan alacağız. Bu salatamızda tuzlu, karabiber ve zeytinyağ kullanmadık çünkü Çilekli Semizotu Salatasına kesinlikle yakışmıyor. Yalnızca nar ekşisi ile aslında mükemmel lezzeti yakalayabiliyoruz. Çilekli Semizotu Salatasında yumuşak peynir kullanmakta üstünlük var, biz keçi peyniri kullandık lakin siz lor peyniri kullanabilirsiniz zira fazla yakışıyor. Hemen salata tarifimize geçelim:

Çilekli Semizotu Salatası Malzeme listesi.

1 demet, körpe semizotu
200-250 gram çilek
1 paket dolmalık fıstık
75-100 gram, keçi peyniri
Nar ekşisi (nar ekşisi)

Çilekli Semizotu Salatası Tarifi

Ilk Kez semizotunu, ayıklayalım ve temizleyelim sonra bol su aşağıda yıkayalım süzdürelim. daha sonra tamamen kurutalım ve servis tabağımıza alalım semizotlarını, akıcı bir şekilde servis tabağına yerleştirelim semizotlarını. Semiz otlarını yerleştirdikten sonra, ayıklanmış yıkanmış ve çok güzel kurulayalım. Ve çilekleri yerleştirelim semizorların üzerine yerleştirelim, düzgün şekilde yerleştirirsek daha şık görünecektir Çilekli Semizotu Salatası. Çilekleri terleştirdikten sonradan sıra peynire geldi, peynirinizi seçerken ben bu gün keçi peyniri kullandım yumuşak bir peynir seçmekte avantaj var. Lor peyniri de olabilir, tuzlu lor olabilir, keçi peyniri olabilir, tulum peyniri olabilir. Bu tip peynirlerle daha başarılı ve lezzetli olacaktır, peynirimizi de yerleştirelim peynirleri de salatanın üstüne bırakalım göreceğiniz gibi semizotlarının ve çileklerin üzerinde peynirler gayet şık duracak. Dolmalık fıstıkları da salatanın üzerine serpelim, salatamız nerede ise bitti son evre nar ekşisi kaldı, nar ekşisini dökelim. Çilekli Semizotu Salatası hazırlanması bitti. Afiyetle..

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın