rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Ciğer Tava Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Merhaba değerli takipçilerimiz bugün Ciğer Tava Tarifi ile sizlerleyiz. Bir öteki ismi de Arnavut ciğeridir, ırk arasında daha fazla Arnavut ciğeri olarak bilinir Ciğer Tava. Ciğer küçük parçalara bölmemiz gerekiyor, kan oranı yüksek olduğu için yıkamamız gerekiyor ve hoş bir şekilde kurulamamız gerekiyor. Eğer iyi kurulamazsak kızartırken patlamalar yapar pişirmekte zorlanırsınız, Ciğeri fazla artı pişirmemiz gerekiyor, çok fazla pişirirseniz sert olma ihtimali yüksektir. Unlamanız çok kayda değer, unladığınız için un koruyucu bir katman görevini yapacak  ciğerinizin kurumasını önleyecek. Diğer ciğer yemeklerinde olduğu gibi ciğer tava da sıcak servis edilmesi gerekiyor, zaman geçtikce kızaran her mahsul gibi ciğerde sertleşir ve eski lezzetini koruyamaz. O yüzden eğer akşama hazırlık yapacaksanız yemeğe başlamadan hemen önce kızartmaya başlamalısınız, beklemeye tahammülü olmayan yemek tariflerindendir. Bol salata ile servise sunalım.

Yeni hazırladığımız Videolu ciğer tava tarifi izleyerek fazla daha güzel sonuç elde edebilirsiniz.

Ciğer Tava Tarifi Malzemeleri

Yarım kg dana ciğeri
2 adet patates
2 adet havuç
Yarım demet taze soğan
Yarım demet maydanoz
Tuzlu, kekik, pulbiber

Kızartmak için:

Sıvıyağ
Un

Ciğer Tava Tarifi

Ilk Olarak ciğerleri küp küp doğrayalım. daha sonra da una bulayıp tuzlayalım. Patates ve havuçları da küp küp doğradıktan sonradan kızartalım. Hemen ardından da ciğerleri kızartın. Servis tabağımıza sebze ve ciğer kızartmalarını alıp üstlerine önce birazcık sıvıyağ gezdirelim. sonradan da tuzu, kekiği ve pulbiberi ekledikten sonradan üzerine kıyılmış taze soğan ve maydanozu koyun.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın