rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Cevizli Elma Dolması Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Merhaba bugün sizlerle birlikte fazla pratik ve bir o kadar da leziz Cevizli Elma Dolması yapacağız. Eğer fazla tatlı sevmiyorsanız şeker miktarını azaltabilir ya da artırabilirsiniz. Elmaların pişme süresi elmaların cinsine göre değişken O yüzden sıkça elmaları denetim etmelisiniz. Elmaları fazla artı pişirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor, dağılabilir elmalarımız ve istediğimiz gibi şekil veremeyiz. Bütün bir lezzet ve kalori bombası Cevizli Elma Dolması Tarifi.  Istek ederseniz, elmaları pişirirken gıda boyası da kullanabilirsiniz. Elmaları sert elmalardan seçmenizi öneririz.

Cevizli elma dolması için malzeme listesi

5 tane, elma
150 gram (10 yemek yemek kaşığı) şeker
1 Kase, kuru üzüm
1 Kase, ceviz
2 tane kabuk tarçın
4 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tarçın
Süslemek için
süt kaymağı
Toz fıstık

Cevizli Elma Dolması Tarifi

Cevizli Elma Dolmamız için ilk kez elmaların içini oyacağız, bunun için bir oyacak kullanabilirsiniz. Oyacak yardımı ile elmanızın bütün ortasından çekirdekli bölümü çıkarıyoruz. İçini temizlediğimiz elmanın kabuklarını soyalım diğer elmalarımızı da benzer şekilde hazırlayıp pişirme işlemine gececeğiz. Bir tencereye içi çıkarılmış ve soyulmuş almalarımızı alalım ve üzerine her elmaya 2 kaşık şeker serpelim. Tat Alma tadımıza göre şekeri artırabilir, azaltabiliriz. 2 tane cubuk tarzını tencerenin içine atalım ve elmaların yarısına gelecek değin su ekleyip pişmeye bırakıyoruz. Soy sıra denetim ederek pişirelim, çatal yardımı ile konteol edelim elmalar yumuşadığı süre elmaları çıkarmalıyız tencereden. Biz sırası gelmişken elmaların iç harcını hazırlamaya başlayalım, bir kaba cevizi, kuru üzümü ve balı ek edelim bu safha da özlem ederseniz tarcında ek edebilirsiniz, bu en ince ayrıntısına kadar sizin ağız tadı zevkinize kalmış bir şey. Tüm malzemeleri iyi bir şekilde karıştıralım. Pişen elmaları bir süzgeç yardımı ile suyununu süzdürerek tabağımıza alalım, tek tek elmaların hazırladığımız hatcı dolduracağız. Bir tatlı kaşığı yardımı ile elmaların içine harcı dolduralım. bütün elmaların içini dolduralım. Cevizli elma dolmamız hazır, artık süt kaymağı ve yeşil fıstıkla lezzetimize tat katalım. Yine tatlı kaşığı yardımı ile süt kaymağını toplar halınde elmaların üstüne koyalım, üstüne yeşil fıstık serpelim ve servise sunalım.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın