rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yeni Kilo Verme Tekniği Hipnoz

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

 Hipnozun Zayıflatmaya Olan Etkisi Nelerdir?

            Hipnoz ile zayıflama tekniği kişinin, yediğinin farkına vararak, bu farkın dalık ile kanaat etmesi ve duyum şeklinde doyuma ulaşması ile mümkündür.Yemeklere özleştirilen bazı isimler insanlar için çok önemli bir yer tutmaktadır. Örneğin yeme ile bağdaştırılan tatlı, acı, ekşi, sıcak, tuzlu,soğuk, sert, ılık, ham, olgun, yumuşak gibi kavramların yemek yeme üzerinde etkileri büyüktür. Hipnoz ile kilo verme esnasında, kişilerin kendi hayatlarındaki haz duygusu artırıldığında, günlük yaşantıların daha sakin,ılımlı ve daha verimli olmaları sağlanmaktadır. Bunun da, hipnozun moral desteği sağlayarak kişinin tatmin olmasını sağladığı bir kazanç olarak yorumlanmaktadır.

 Hipnoz İle Zayıflama Yöntemleri Kimlere Uygulanabilir?

             Uzmanlar tarafından öncelikle kişiye teşhis konulmaktadır. Ardından bu teşhisin gerektirdiği şekilde tedavi uygulanmaktadır. Hipnoz uygulanacak kişilerde, hormonal herhangi bir sorun varsa, beslenme davranışlarında bir problem varsa ya da kişiyi yemeye iten unsurlar varsa bunlar göz önüne alınmaktadır. Bu üç perspektif içerisinde değerlendirildiğinde, kişiye bunların kombinasyonu ile veya hangisi önemli ise ona yönelik destek sağlanmaktadır. Örneğin, beslenmeye iten davranışlarda sorun varsa, kişinin neye kızdığında ne yediği tespit edilerek çözüm bulunmaktadır.

 Hipnoz İle Zayıflamak İsteyen Kişilerin Diyet Yapması 

            Hipnoz bir zayıflama tekniği olsa da,başlı başına kilo vermede etkin olmamaktadır. Tüketilen şeker, protein ve yağ gruplarının önemi büyük olmaktadır. Yüksek oranlarda karbonhidrat alan birinin,yalnızca hipnoz ile zayıflaması mümkün olmamaktadır. Burada önemli olan husus,kişinin tabağında bulunan özelliklerden haz alarak doyuma ulaşmasını öğretmektir. Gram olarak sınırlandırmalar getirmek yerine, arzu edildiğinde haz alınarak doyuma ulaşması telkin edilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın