rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Varislerden Kurtulmak

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

             Bacaklarımızdaki damarlarımızda bir nevi vana sistemi vardır. Bu sistem bacaklardan toplanmış kanın kalbe gönderilmesini sağlar veya tam tersi bir akış şeklini engeller. Fakat bazı durumlarda kan ters akış sağlar ve damar yolları tıkanır ve damar yolu genişler. Genellikle de kadınlarda görülen yaygın bir hastalıktır. Genellikle uzun süreli ayakta durma veya sık sık oturmaktan ortaya çıkar.

            Uzmanlara göre varislerden kurtulmak çok zor değildir. Elma sirkesi öneren uzmanlar, bir bezi elma sirkesine batırarak varisin olduğu bölgeyi sarıp bandaj tarzı bir bezle de etrafını sarmakla tedavi olunabileceğini söylemektedirler.Yarım saat bağlı tuttuktan sonra bandaj açılır ve bacaklar yıkanır. Alerjik bir durum söz konusu ise ciltte kızarıklık ve kaşıntı yaratabilir. Çünkü elma sirkesi asit içeriklidir. Eğer ciltte alerjik bir durum yarattıysa üzülmeyin.Birkaç kaşık elma sirkesini suya karıştırıp da içebilirsiniz. Bal karışımı da ilave edilebilir.

            Ayakaltına yükseklik koymakta kan akışının sağlanması açısından fayda sağladığından varise iyi gelmektedir. Her gün bir diş sarımsak yemekte olduğundan fazla fayda sağlayabilir. Doğal antibiyotik olarak da anılır sarımsak. Bir diş sarımsağı soyun, elinizle hafifçe ezin, suyla beraber sanki hap içiyormuşsunuz gibi ağzınıza atın.Kırmızı acı toz biberi sıcak suya karıştırıp içmenin de faydası vardır. Evet,yanlış duymadınız. Çünkü kırmızı acı biber kan dolaşımını arttırdığından varisi engelleyecektir. Bunu günde en az iki defa denemekte fayda vardır.

            Tabiki de varisi önlemenin yolu sadece bunlar değildir. En önemlisi ise egzersiz yapmaktır. Bacaklara düzenli masaj yaptırmak ve kilonuzu kontrol altında tutmanız gerekebilir. Çünkü her kilo bir yüktür.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın