rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Türkiye’nin 2017 Yılında En Fazla Aradığı 10 Yemek Yemek Tarifi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Google 2017 verilerine göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 2017 yılında en çok merak ettikleri yemek yemek tarifleri.

1. Krep

Krep

Efüzyon, un, yumurta, süt, erimiş yağ, şeker, tuz ve kabartma tozu ile hazırlanan sulu hamurun kavgalı bir yüzeye dökülmesiyle yapılan tatlı. Krep olarak da bilinir. 

2. Aşure

Aşure

Aşure, Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü yapılan tatlı. İslami inanca göre Muharrem ayının onuncu günü Nuh, Büyük Tufan’dan sonra karaya ayak bastığında elinde kalan son malzemelerle bu tatlıyı yapmıştır. 

3. Güllaç

Güllaç

Güllaç, mısır nişastası, gül suyu, süt ve şeker ile hazırlanan geleneksel türk tatlısı

4. Enginar

Enginar

Enginar, papatyagiller familyasından mavi-mor renkli çiçekler açan, 50–150 cm boyunda çok senelik otsu bir bitki. Güney Avrupa ve Akdeniz çevresinde yetişir.

5. Kuymak

Kuymak

Kuymak, Samsun’dan Artvin’e yani Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin, Çorum, Sivas, Tokat, Amasya ve Erzurum illerinde çok popüler olan bir yemektir ve Karadeniz Bölgesi’ne ait bir yemek çeşididir.

6. İçli Köfte

İçli Köfte

İçli köfte ya da Oruk, bulgurun hamur haline getirilerek içinin doldurulması suretiyle yapılan bir yemek. Aslen Arap mutfağına ait bir yemek olup, özgün adı Kibbedir. 

7. Mücver

Mücver

Mücver, ana malzemesi kabak olan bir sebze yemeğidir. İnce kıyılmış kabağın un ve yumurta ile bağlandıktan sonra köfte porsiyonlarına ayrılarak yağda kızartılmasıyla yapılır. Ilık ve soğuk servis edilebilir.

8. Pankek

Pankek

Pankek için küçük tatlı hamur parçaları diyebiliriz. Görünümü itibari ile de sempati besleyeceğiniz pankekin yumuşacık ve pofuduk olması oldukça önem arz etmektedir. Boyut olarak hemen hemen 10 cm civarında olmasının yanı sıra lezzeti kocamandır.

9. Trileçe

Trileçe

Trileçe, 1930’lardan itibaren Meksika’da yaygınlaşan ve tüm dünyaya yayılan sütlü tatlı. Trileçe ismi İspanyolca’da “üç” ve “süt” anlamına gelen “tres” ve “leches” kelimelerinden türemiştir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın