rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Sivrisineklerden Nasıl Kurtuluruz?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Sivrisineklerden kurtulmanın keza bilimsel ayrıca organik çözümleri evde uygulayabileceğiniz yöntemler ile birlikte sizin için araştırdık.

Sivrisinekler küçük hayvanlar olsa da, reel bir sıkıntıdır. Bu böcekler Sıtma ve Humma gibi bir takım güvenli olmayan hastalıklara sebep olabilir. Sivrisinek ısırıkları kaşıntılı ve ağrılıdır. Piyasa, dağıtılmış kimyasal yüklü sivrisinek koruyucuları ile doludur. Bu ürünler sizi sivrisineklerden korunmanıza asistan olabilir ama bir takım alt etkileri olabilir. Sivrisineklerden nasıl kurtulacağını merak ediyorsanız, evde yapabileceğimiz bazı karışımlarla onları uzakta tatmayı başarabilirsiniz. Onları deneyin!

Sivrisinekler için ev ilaçları ve Bitkisel Çözümler

1. Kuru Buz

Soluduğumuz karbondioksit sivrisinekleri çeker. Kuru buz, eridikçe gazla uçucu donmuş karbon dioksittir. bu nedenle, kuru buzları geniş bir barbar koyun ve uzaktan bir yerde bekletin. Tüm sivrisinekler bu barbar doğru çekildiklerinde kapağı kapatın. Bu biraz zaman herif olsa da, sivrisinekleri uzaklaştırmak için etkili bir yöntemdir .

2. Kahve Çekirdekleri

Sivrisinekleri kovmak için basit bir yöntem kahvedir.Yapmanız gereken tek şey, evinizin yakınında sakin su bulduğunuz yeniden kahve çekirdeklerini serpmektir. Suda yer alan sivrisinek yumurtaları, kahve nedeniyle su yüzeyine gelmeye zorlanacaktır. Yüzeye geldiklerinde, oksijenden yoksun kalacaklar. Bu, yumurtadan çıkmadan önce onları öldürecek ve sivrisineklerin üremesini önleyecektir.

3. Sivrisinek Tuzakları

Piyasadan bir sivrisinek tuzağı satın alabilir ya da evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Konut yapımı sivrisinek tuzağı sıralamak için plastik bir şişeye ihtiyacınız var.

 • Şişeyi yarıya kadar muhakkak ve başka bir kapta sıcak suya kahverengi şeker ekleyin.
 • Soğuduktan sonradan, çözeltiyi şişenin daha aşağı yarısına dökün.
 • Şimdi maya ekleyin. Şişenin üstteki yarısını alın ve daha alçak yarısına baş aşağı yerleştirin. Şişe şeker çözeltisine daldırılmamalı, anında üzerine oturmalıdır.
 • Şişe parçaları bir arada yakalamak için bir bant kullanın, üst kısmı açıkta bırakılmalıdır. Sivrisinek çok olan bir alana yerleştirin.
 • Sivrisinekler şişenin tepesine şeker solüsyonuna içten uçar ve boğulur. 2 haftada bir şişedeki çözeltiyi değiştirin.
 • Bu sivrisinek tuzağı yöntemi şeker mayası mayalanma yöntemi olarak bilinir.

Bu yöntem sivrisineklerden kurtulmanın yerinde ve ucuz bir yoludur.

4. Kafur

Kafur, sivrisineklerden çevre dostu bir şekilde kurtulmak için başka bir yöntemdir. Yalnızca odanın tüm kapılarını ve pencerelerini kapatın. Sonradan hafif kafur ve yarım saat kadar bekletin. Geri döndüğünüzde, herhangi bir sivrisinek bulamayacaksınız. Kafur toplarını ve Neem yağını (Neem yağı, teşbih ağacı olarakta bilinir, temel olarak Afrika ve Asya’da yetişen bir ağaç olan neem ağacının yaprakları ve meyvesinin yağının çıkarılmasıyla elde edilir ve kozmetikten tutun da böcek uzaklaştırma yöntemlerine ve tarıma değin öyle fazla farklı alanda kullanılır) doğal bir sivrisinek kovucu olarak da kullanabilirsiniz.

Tek ihtiyacınız olan 3-4 adet Kafur topu, 1 kadeh Neem yağı ve 1 dolum şişesi. Şişeyi bahşedilen malzemelerle doldurun. Alternatif olarak, 1 arz citronella yağı, biraz kafur topu ve birazcık sedir yağı karışımıda yapabilirsiniz. Bu karışımı birkaç damla banyo havlusuna püskürtün ve yatağınızın üzerine koyun. Bu yöntem sivrisinekleri iter. Citronella yağı, sivrisineklerden tam koruma sağlar.

Kafur satın edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Sarımsak

Sarımsak ekstresi sivrisinek larvisidal (larvalararı öldüren) özelliklere sahiptir. Birkaç diş sarımsak ezin ve ezilmiş sarımsakları suyun içinde kaynatın. daha sonra ılınmış olan bu sivrisinek kovucusunu bir sprey şişesine dökün ve odanın etrafına püskürtün. Bu ilaç sivrisinekleri öldürecektir. Sivrisinek ısırıklarını önlemek için jurnal sarımsak yiyebilirsiniz. Hem sarımsak dişlerini aracısız cildinize sürünebilirsiniz .

6. Neem yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Neem yağı bir sivrisinek kovucudur ve bununla beraber doğal bir pestisit olarak da kullanılır. Neem yağı ve saf hindistancevizi yağını 1: 1 oranında karıştırın ve vücudunuza uygulayın. Karışımın zinde kokusu sivrisinekleri sizden minimum sekiz saat uzak tutacaktır.

Neem yağını hepsiburada.com ‘dan 15 TL’ye satın alabilirsiniz.

7. Limon okaliptüs

Corymbia Citriodora olarak da tanıdık limon okaliptüs, Avustralya’da yaygın olarak yetiştirilen uzun bir ağaçtır. Bu ağacın yapraklarından elde edilen yağın mükemmel sivrisinek kovucu özellikleri vardır. Sivrisinek ısırıklarından kendinizi korumak çin bu yağı cildinize uygulayabilirsiniz .

8. Fesleğen

Fesleğen yapraklarının sivrisinek larvalarını öldürdüğü bilinmektedir ve bu şekilde sivrisineklerin üremesini engelleyebilirsiniz. Bahçenize ve evinizin antre noktalarına fesleğen bitkisi dikin. Sivrisinekleri uzaklaştırmak için fesleğen yağı da püskürtebilirsiniz.

9. Citronella Yağı

Sivrisinekleri önlemede Citronella yağı en kayda değer esanstır. Tüm vücudunuza citronella yağı uygulayın . Keza bu buharlaşan yağı bir kaç damla bir mum içine enjekte edebilir ve onu yakabilirsiniz. veya, bir sprey şişesine koyun ve sivrisinek eğilimli alanlara püskürtün.

Citronella Yağı biz yazıyı yazdığımız tarihte en ucuz PipingRock sitesinde burada satılmaktadır.

10. Nane

Çoğumuzun sevdiğinane kokusu, sivrisinekleri uzaklaştırmak için başka bir doğal yoldur. Sivrisinekleri uzakta yakalamak için taze nane, nane yağı ya da nane özleri alabilirsiniz. Nane yağını sprey şişesine dökerek kullanılabilir veya vücudunuzun açıkta kalan kısımlarına uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak bahçenizde nane yetiştirebilirsiniz.

11. lavanta yağı

Lavanta yağının kokusu, sivrisinekleri herhangi bir ticari böcek kovucu dek etkin bir şekilde uzak tutabilir. Lavanta çiçeği ve yağının kokusu fazla kuvvetlidir ve sivrisinekler buna tahammül edemez. bu nedenle, odanıza sprey şişesi ile lavanta kokusu sıkabilir , ya da yüzünüze ve sinek ısırığına maruz kalan vücudun öteki kısımlarına yağını uygulayabilirsiniz.

 • Alternatif olarak, piyasada zahmetsizce bulunabilen lavanta kokulu oda spreylerini kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca sivrisinekleri uzakta yetişmek için evin ve bahçenin etrafında lavanta bitkileri yetiştirebilirsiniz.

12. Akarsu Ağacı Yağı

Dere ağacı yağı, böceklerden kurtulmak için etkili esansiyel yağlardan biridir Anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikler, sivrisineklerle savaşmaya gelince harikalar yaratır. Nehir ağacı yağının güçlü kokusu sivrisinekleri uzaktan tutar. Yapmanız gereken tek şey, birkaç damla su ile birkaç damla çay ağacı yağını karıştırıp, bu karışımı yüzünüze ve vücudunuzun diğer açığa çıkmış kısımlarına uygulamaktır.

13. Kırmızı Sedir Ağacı (Kurşun kalem Ardıcı)

Kırmızı sedir ağacı sadece bahçeyi ya da bahçeyi güzelleştirmez, aynı zamanda sivrisinekleri de uzak miktar. Kırmızı sedir ağacının bir parçasını suda kaynatın. Ardından, bu sıvıyı bahçe püskürtücüsüne koyun ve her yere serpiştirin. Bu sivrisinekleri evinizden uzak tutacaktır. Bu ağaç bununla birlikte Juniperus virginiana olarakta bilinir. Bariz kokusu haşere kovucu niteliklere sahiptir.

14. Biberiye

Biberiye doğal bir böcek kovucudur. Nane ve lavanta ile yakından ilişkilidir ve benzer insektisit (böcekleri yok eden) özelliklerine sahiptir. Birkaç sap biberiye yakın. Bundan kaynaklanan güzel koku kokusu, sivrisinekleri dışarı çıkaracaktır.

15. Sivrisinek Kovucu Ur

Catnip (kedi nanesi otu) ve feverfew (gümüş düğme otu diğer adı ateş otu ) gibi sivrisineklere karşı çok etkin bitkiler yetiştirin. veya saksılarınızda yetiştirin ve bunları sivrisinek eğilimli alanlarda stratejik olarak yerleştirin.

16. Karanfil Yağı

Çoğu kimyasal kovucu, etkin içeriği olarak karanfil yağı içerdiğinden, iyi bir sivrisinek kovucu özelliği vardır. Bu doğal içerik cildi tahriş edebilir, böylece tedbirli kullanın.

17. Hardal Yağı

Hindistan cevizi yağı gibi, bu bitkisel yağ da çoğu saha çalışmasında sivrisinek kovucu özellikler göstermiştir.

18. Vetiver

Chrysopogon zizanioides olarak da bilinen Vetiver, Hindistan’a özgü bir bitkidir. Haşereleri uzak tutucu etkisi ile biyolojik çaba unsuru olarak kullanılmaktadır. Vetiver yağı, olağanüstü haşere kovucu özellikleri ile sakinleştirici bir aromatik özelliğe sahiptir. Sivrisineklerden kurtulmak için bu yağın birkaç damlasını püskürtün.

Evde Alınacak Önlemler

 • Evin dışarıya sarı LED ampullerle monte edilmiş lambalar olsun. Sarı ışık sivrisinekleri çekmez.
 • Pencerelere ve kapılara sivrisinek ağlarını takın. Eğer bir bebeğiniz varsa, beşiği de cibinlik ile örtün. Bu, sivrisinek ve böceklerinden korumanın kanıtlanmış ve ucuz bir yoludur.
 • Larvalarının gelişmesine izin verirseniz, evinizde sivrisineklerle savaşmanın bir anlamı yoktur. böylece larvaların yetişkinlere dönüştüğü sakin suya ilaç uygulayın.
 • Yetişkin sivrisinekleri püskürtmek için, önce nane, hardal, karanfil ve biberiye yağları taşıyan doğal insektisitler deneyin. Esansiyel yağların ve nanenin dinç kokusu sinekleri uzaklaştıracaktır. Doğal çözümlerin çoğu işe yarar. Örneğin haşlanmış sarımsak larvalara aleyhinde etkilidir ve sakin suya püskürtülür.
 • aynı zamanda, en etkin olan, sprey şeklinde ticari olarak tedarik edilebilen kimyasal kovuculardır. DEET taşıyan bu ürünler etmen madde Permethrin ile olan solüsyonlar işe yarayabilir lakin kimyasal içerikli olmalarından nedeniyle dikkatli olunmalıdır.
 • Erişkin sivrisinekleri öldüren haşere öldürücüler, bir püskürtücü vasıtasıyla etrafa püskürtülür. Sivrisineklerin bulunduğu bölgelere, permetrin, bifentrin ve benzerlerini taşıyan kovucularla uzun süreli çaba edebilirsiniz. Bunlar daha kısa sürede tesir sağlayabilir. Bunlar doğal piretrinlere dayanan ürünlerdir.
 • Ilave bir önlem olarak, piyasada bulunan sivrisinek tuzaklarını kullanın. Bu cihazlar sivrisinekleri ısı ya da CO2 ile çeker, yakalar ve dehidrasyonla öldürür.
 • Elektronik zapperleri hem sivrisinekler üzerinde etkilidir. Ilk Önce iç mekan kullanımı için öğüt edilir.
 • Bilimsel Araştırmalara Dayalı Yöntemlerle Sivrisinek Nasıl Öldürülür?

  Bilim adamları göre onaylanan birkaç öldürme yöntemi vardır: erişkin sivrisinekler için kovucular, tuzaklar, sisleyiciler, sivrisinek larvaları ve haşere öldürücüler. Her birinin ne süre ve nasıl kullanılacağını görelim.

   Dobra Dobra, kovucular yalnızca sivrisinekleri uzaklaştırabilirler. DEET ve pikaridin bazlı spreyler, bantlar ve permetrinle muamele edilmiş giysiler böyle sayılır.

   Tuzaklar erişkin türlerini tutmak için uygundur, lakin böceklerin çalışıp çalışmadığından bağımsız olarak böceklerin üremeye devam etmesinden nedeniyle sivrisinek popülasyonunu yoklama etmezler. UV, CO2, ısı, H20 ve propan tuzakları bu nesil ürünlerdir.

   Sivrisinek öldürücüleri yalnızca erişkin türlerini öldürmekle kalmaz, bununla birlikte üreme döngüsünü de kırmaz ve bunlar (sentetik sivrisinekleri öldürmek için) güçlü sentetik böcek öldürücüler ve larvaları öldürmek için suya dökülen bakteriler ve IGR’ler ile temsil edilir.

  sonuç olarak, sivrisineği çok olan bir yerde yaşıyorsanız ve binlerce sivrisinekle mücâdele etmek zorundaysanız, size yerinde olan yöntemleri uygulamanız uygun olacaktır. Kişisel koruma, sivrisinek yakalama tuzakları ve sivrisinek larvalarını öldüren sentetik kimyasallar ve bakteriler için kovucular kullanın ve böylece sivrisinek popülasyonunu eksilmek için üreme döngüsünü kırın.

  Sivrisinek Kovucular Nasıl Etki Eder? Hangi kovucular doğal hangileri kimyasaldır?

   

  Faal içerik

  Nasıl etki eder?

  En İyi Başvuru Formu

  Deride Uygulanan Kovucular

  limon okaliptüs, nane, lavanta, neem, citronella, dere ağacı, karanfil yağı vb Doğal insan kokusunu, sivrisinekler için nahoş hale getiriyorlar. Sivrisinekleri  öldürmezler, yalnızca sivrisinekleri kovarlar. Deri ve/veya giysi üstüne uygulayın. Giysilerin altına püskürtmeyin!

  Giysiler Üzerinde Uygulanan Kovucular

  Permetrin Böcekleri öldürür ve püskürtür.  Sadece kıyafet, çanta, çadır ve diğer kumaşlara uygulayın.Altı haftaya dek dayanabilir.

  Biyoloji Ile Ilgili Larvikitler

  BTI Sivrisineklerin larvalarını öldürür ve onların üremesine müsade vermez. Larvaların bulunduğu alana püskürtün.

  Kimyasal Larvikitler

  IGR (metopren, piriproksifen) Sivrisinek larvalarının büyümesini engelller. Larvaların bulunduğu alana püskürtün.

  Yetişkin öldürücü

  Piretrin, piretroidler (permetrin, deltametrin) Yetişkin sivrisinekleri öldürür.  Bulunduğu bölgeye püskürtün.

  Tuzaklar

  Isı, ışık, koku, CO2 veya H2O ile çekin Yetişkin sivrisinekler, dehidrasyondan öldükleri tuzağın içine çekilir.  Tuzak tipine bağlı olarak bahçeye  veya eve yerleştirin. Ölü böcekleri düzenli olarak tepsiden çıkarın.

  Foggers (haşere öldürücü cihaz)

  Sisleme sıvıları piretrin, piretroidler veya arada bir doğal insektisitler içerir.  Erişkin sivrisinekleri öldürür ve böylelikle böcek popülasyonunu geçici olarak azaltır.  Propan veya elektrik göre işletilmektedir.Sisleme sıvısını sisleyicinin altına dökün ve zehirli sisi boyayın. En iyi gece geç saatlerde veya ağırbaşlı havalarda sabahın erken saatlerinde uygulanır.

  Zappers

  Bazı dış mekan modelleri, sivrisinekleri cezbetmek için kimyasal yemler de kullanabilir.  haricen, böcekleri ve sivrisinekleri kaçırırlar.   Karanlıkta en iyi performans.alınır.

   

   

   

   

   

  Keza şu da ilginizi çekebilir : Sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir?

   

  Sivrisineklerden Nasıl Kurtuluruz?

  Like
  Like Love Haha Wow Sad Angry

  Yorum bırakın