rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Sebze Suları

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Hangi sebzelerin suyu sıkılabilir?

Genek olarak tüm sebzelerin suyu sıkılabilir fakat bu sebzeleri hangi nesil cihaz ile sıktığımıza tabi olarakta değişken. derhal piyasada çoğunlukla 2 türlü alet var, biri metal bıçaklı cihaz diğeri ise seramik öğütücü biçiminde olan soğuk sıkım makineleridir. Soğuk su makineleri metal değmesi ve ısınma olmadığı için genel olarak sebzelerin içindeki vitamin ve minerallerin daha artı sebze suyuna geçmesini sağlar. Bu iki tarz makineden hangisini kullanıyorsanız sıkacağınız sebze çeşitleri de değiştirme gösterebilir, ama bazı sebzeler vardır ki bunların suyu sıkılamaz çünkü su miktarı çok azdır. Mesela avokado bu tarz sebzeler sahiden avokado aslında meyvedir lakin sebze sularında fazla kullanılır, sebze suyu sıkıldıktan sonradan blendırla karıştırma ile sebze suyuna ek edilebilir. Özellikle suyu sıkılabilecek meyveler, salatalık, kabak, pazı, ıspanak kara lahana gibi yeşil yapraklı sebzelerdir. bunun dışında bal kabağı, tatlı patates, mor lahana, pancar, maydanoz, kereviz gibi su içeriği yüksek her türlü sebze olabilir.

Sebze suyu sıkarken hangi sebzeleri bir arada kullanabiliriz?

Sebze suyu sıkarken başlıca aynı renkleri olan sebzeleri kullanmaya uyarı ederiz örneğin yeşil yapraklı sebzelerle tekrar benzer şekilde yeşil elma avokado, maydanoz, kereviz sapı gibi sebzeler mesela bal kabağı, havuç, tatlı patates gibi turuncu sebzelerle greyfurt gibi meyveleri kullanabiliriz. Benzer şekilde mor ağırlıklı pancar, mor lahana gibi sebzeleri yine kırmızı biber gibi aynı tonlarda oysa sebzelerle birlikte kullanabiliriz. Ve ayrı olarak zamanlarda kullanmamız gerekmektedir, sebze suyunu yeni tüketmeye başlayan kişiler genelde sebze suyunun tadını pek beğenmezler olasılıkla yanlış bir şeyler yapıyoruzdur. Örneğin yeşil yapraklı ıspanak, pazı yada kara lahana gibi sebzeleri çok pozitif kullanıyorlar ve bu sebzelerin su içeriğini fazla pozitif değilken posa içeriği fazla fazladır bu yüzden sebze suyuna acı bir tat verebilir o yüzden bu tarz yeşil yapraklı sebzelerle mutlaka salatalık, kabak, limon gibi su içeriği azıcık daha pozitif olan ve bu sebze suyunun koyu kıvamını azıcık daha seyrektecek sebzeler ilave edilebilir. Onun dengelemesini iyi yaptıktan daha sonra sebze suyunun içine meyve koymamamıza rağmen fazla nefis olacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın