rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Saç Uzama ve Saç Bakımı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Saç Uzatma yolları, doğal kürler ve saç bakım ürünleri ile olası olabilmekte. Saç uzama için bazı tanıdık hatalı yöntemler ve içten saç uzama yöntemleri paylaşılıyor.

Bir kadın için saçları fazla önemlidir. İster kısacık olsun, ister beline dek uzasın daima kuytu ve canlı görünmesi için mücadele gösterir. Dürüst uygulamalar ve malzemeler bilinirse, herkes canlı saçlara sahip olabilir. Saç uzama yolları birçok şekilde uygulanabilir. Saç uzatma kürü hazırlanabilir ya da nemlendirici etkisi verilebilir.

SAÇ UZATMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Çoğu kadının hayalinde, upuzun ve ışıltılı saçlar yatar. Her ne kadar bakımı şiddet olsa da, birçok modele ve kesime daha uygundur. Uzun saç kadınları olduğundan daha genç ve havalı gösterir. Daha dişi bir dış görünüş sağlar. Saç uzatmak için yapılması gerekenler dendiğinde ilk olarak yıkama işlemi düşünülmelidir. Saçı her gün yıkayıp temizlemek bilinenin tersine fazla zararlıdır. Saç kendi ürettiği yağdan beslenerek gelişir. Aralıksız yıkanan saçın yağ dengesi bozulur ve şampuan etkisi ile doğallığını yitirir. bu nedenle en ideal olanı, iki günde bir yıkamaktır. Bu Vesile Ile saç yağ üretmeye devam eder ve uzaması da kesilmez.

 

Saç uzatma yolları için öteki uyarı edilecek faktör, kullanılan malzemeler ve içerikleridir. Paraben taşıyan ürünler kullanılmamalıdır. Keratin ile oluşturulan ve zeytinyağı gibi doğal ürünlerden faydalanan şampuan ve güya bakım ürünleri kullanılmalıdır. Nem dengesi korunan, güneş ışığı görebilen ve zarar verilmesine engel olunan saçlar sağlıkla uzar. Saçın dinç olarak uzaması için ayda bir kere kırıklar da aldırılmalıdır. Kırıkları alınmayan saçlar, uzadıkça daha da cansızlaşarak hiçbir şekilde modeli tutmaz. Düzleştirme, dalga ve topuz gibi modeller kendisini göstermez. Dipten uygulanan maske ve kremler doğru saçlar daha ivedi uzar.

 

Evde sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanan kürler ile de saç uzaması gerçekleştirilebilir. Kokunun çıkması için bol su ile durulanması şarttır. Saç uzatmak aslında tahammül ve emek isteyen bir iştir.

SAÇ BAKIM TEKNİKLERİ

Kullanılan malzemelerin kaliteli ve doğal içerikli olanları alındıktan daha sonra nasıl uygulanması gerektiği de önemlidir. Saç bakım maskeleri çok işe yaramaktadır. Saçları canlı yetişmek, ölü saçlardan temizlenmek ve saç derisini yükseltmek için uyumlu yenilemek ya da yaptırmak şarttır. Haftada 2-3 kez saç bakımı uygulanmalıdır. Her gün saç bakımı yapılması, saçtaki yağı arttırır ve çabuk yağlanmaya sebep verir. Uygun derecede yapıldığında saç neminde denge sağlanır. Zeytinyağı mucizesi saçlar için her zaman kullanılmalıdır. Kremler keza dipler için hem de saç uçları için bambaşka uygulanmalıdır. Saç bakımı ürünleri için kalite fazla önemlidir. Piyasadaki ucuz ürünler saçlara zarar verir. Ayrıca yerinde fiyatlı hem de kaliteli ürünler vardır. Saç derisine masaj uygulayarak yıkama sağlanmalıdır. Kremler ve yağlar sürüldükten sonradan durulama aşamasında uyarı edilmelidir. Biriken kremler gözenekleri kapatırsa saç uzaması engellenir. böylece temizliği ve bakımı defalarca dürüst bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın