rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Hamilelikte Anne Sağlığı ve Gıda

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Hamilelikte beslenme ve spor gibi faaliyetler, artık iki can taşındığı için daha da uyarı edilmesi gereken bir hal alıyor. Hamilelikte anne sağlığı ile ilgili bütün detaylar konumuzda.

Hamilelikte Anne Sağlığı

Gebelik dönemleri hiç kuşkusuz hayatın ayrıca en şiddet keza de en güzel dönemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemde ele alınan her koşul, uyarı edilen dengeli gıda ve su tüketimi, duş alımı gibi durumlar defalarca büyük bir tartma talep etmektedir. Bilhassa de gebelik döneminde, anne adaylarının azami durması gereken konulardan biri de dengelenmiş besindir. Çünkü dengeli gıda bozuksa çoğunlukla bütün sağlıkta bozulmalar meydana gelecektir. Dinç ve nitelikli bir hamilelik dönemi geçirmek istediğinizde mutlaka günde en az 3 öğün yemelisiniz ve mutlaka çoğu kez da atıştırmalıklardan faydalanmalısınız. Çünkü siz bundan böyle iki can taşıyorsunuz ve normalde yediklerinizin hemen hemen iki katı tüketim yapmanız gerekmektedir.

Gebelikte Beslenme

HAMİLELİKTE GIDA

Hamilelik döneminiz her tarafında zaten mutlaka düzenli olarak bir doğum doktoru gözetiminde olacaksınızdır. böylece doktorunuz sizlere vitamin, fosfat ve demir takviyesi yapacak olan haplar, şuruplar veya iğneler verebilir. Bunları da kullanmaya devam ederek vücudunuzda bulunan bütün eksikleri onarmanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü mutlaka günlük demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin alımınıza ilaçlar haricen da dikkat etmeniz gerekmektedir. Hergün mutlaka öğün sayınızı 5’e çıkarmalısınız. asgari 2 litre su içerek vücudunuzdaki nemi korumalısınız. Demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin açısından varlıklı olan gıda ve içecekleri her öğün saatinizde oldukça çok tüketmeye özen göstermelisiniz. Kahve, dere, kola gibi asitli ve kafein taşıyan içeceklerden olabildiğince uzak kalmalı hatta gebelik döneminiz boyunca tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Özellikle de sigara ve içki tüketiminden mutlak surette uzakta kalmalısınız.

 

Hamilelikte Anne

HAMİLELİKTE SPOR

Evet gelelim en kayda değer durumlardan bir diğerine. Hamilelik dönemi gün geçtikçe ağır bir hal alsa da mutlaka sporlarınızı aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız hareketler ve yürüyüşler ayrıca gebelik döneminiz baştan başa keza de doğum anınızda size fazla üstünlük sağlayacaktır. Spor yaparken kullanacağınız aletler, aletsiz yapacağınız hareketler ve sıkça yapmanız gereken yürüyüşler sonucunda ne dek bakımlı bir doğum yapıyor olacağınızı göreceksiniz. Kaslarınız gevşeyecek ve kendinizi bu şekilde daha korkusuz da hissetmiş olacaksınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın