rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Nar Ekşisi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Nar ekşisi nedir?

Nar ekşisi bar meyvesinden üretilen nar meyvesinin fermente olması sonucu ortaya meydana çıkan bir sostur. aynı zamanda içeriğinde yüksek antioksidan özellliğe sahip olan sostur, öteki soslardaki kaloriye sahip değildir. Fakat tabi oysa bir meyveden yapıldığı için karbonhidrat oranı epeyce yüksektir, bilhassa salatalara yakışan nar ekşisi sos olarak kullanabilir. bununla beraber antioksidan kapasitesinden ötürü eğer doğal olan bir nar ekşisi ise antioksidan kapasitesinden dolayı hastalıklardan koruyucu etkisine de sahip olduğu söylenebilir.

Nar ekşisinin faydaları nedir?

Nar ekşisinin faydalarını saymakla bitmez, en kayda değer faydası kanserden koruyucu etkisine sahip olması. Doğal yollarda üretilmiş nar ekşisi her ne kadar karbonhidratı yüksek olsa da nardan nedeniyle sahip olduğu antioksidan kapasitesi ile bir fazla sağlık durumu problemine koruyucu etkiye sahiptir. Bilhassa nar ekşisi kanser koruyucu etkiye sahiptir, bunun yanı sıra fazla daha manâlı bir etkisi vardır günümüzde en çok görülen hastalıkların başında bulunan kalp hastalıkları riskini azalma özelliği vardır. Kalp damarlarını koruyucu etkiye sahiptir, hiper tansiyonu engeller böylece kalp hastalığı riski olanlar yada yüksek kolesterolü olanlar nar ekşisini rahatlıkla kullanabilirler. Ast burada dikkat edilmesi gerekilen nokta tekrar nar ekşisinin başvuru formu miktarı kalorisini düşünerek hareket etmek gerekir.

Nar ekşisini nasıl ve ne kadar kullanmalıyız?

Nar ekşisi sos olarak tüketildiği için salatalarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra bazı soğuk içeceklerin içerisine katılabilir, bilhassa dedox amaçlı kullanılabilir. Uyarı edilmesi gereken nokta gerçekte doğal yollarla elde edilmiş bir nar ekşisi olması seslenmek. Aslında nar ekşisi dediğimiz şey bir nevi nar şurubudur, dolayısı ile narın kendisinden elde edilen fazla yüksek oranda özü ile oluşturulduğu için bir nardan fazla daha yüksek alanda antioksidan kapasiteye sahiptir. Nar ekşisini tüketim olarak salata eklenebilir dediğimiz gibi, veya hazırladığınız bir yiyeceğin üstüne dökülebilir ama burada önemli olan tüketirken ama başvuru miktarı çünkü nar ekşisi 2 yemek kaşığı ortalama 60 kaloriye sahiptir. Diyabetli kişilerde ya da şekerle ilgili her hangi bir hastalığı olan kişiler de nar ekşisinin fazla kullanımı kan şekerinin ani iniş ve çıkışlarına neden olabilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın