rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Mor meyvelerin sultanı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Sağlıklı Beslenme ve Hayat Uzmanı Dr. Ender Saraç, mor meyvelerin oldukça yüksek antioksidan kapasiteleriyle sıhhat saçtıklarını belirterek, Karadut, ağaççileği, yabanmersini, kızılcık gibi mor ve kırmızı renkli meyveler küçük boyutlarına rağmen oldukça yüksek antioksidan kapasiteleriyle neredeyse afiyet saçıyor. İçeriğindeki C vitamini bir uçtan bir uca cildi ve saçları güzelleştiren, gözleri güçlendiren bu meyveler, ayrıca kanserden yürek hastalıklarına dek birçok hastalığa karşısında da vücudu bir kalkan gibi koruyor.

Hastalıklara karşısında direnci artırıyor

Sağlıklı Gıda ve Hayat Uzmanı Dr. Ender Saraç’ın Vitaronia’nın elde edildiği yeni nesil hayat meyvesi Aronya’nın sırlarını şöyle anlatıyor: Aronya, çalı güya, 3-4 metre kadar büyüyen, mor üzümsü meyveleri olan ve yüksek oranda antioksidan içeren bir meyve. Amerika Kızılderilileri tarafından yüzlerce sene öğünlerinde, çetin kış şartlarında hastalıklara karşısında dirençli olmak ve dinç yaşamak nedeniyle kullanılmıştır. Zamanla dünyaya yayılmış olan Aronya, gıda içeriği ve faydaları nedeniyle dinç hayat ve tat konularına özel yük veren Avrupa’da popüler ülkü gelmiştir.

Aronya, doğal bir meyvedir. Gerginlik, çevre kirliliği ve günlük hayat aktivitelerinin vücudumuzda ürettiği hücrelere hasar veren bağımsızlık radikaller ile uğraş eden antioksidan polifenolik doğal karışımını içerir. Amerikan Milli Tıp Kütüphanesi göre yayınlanan çalışmaya tarafından bu antioksidanlar arasında bulunan antosiyaninlerin bazı kanser türleri, yürek-damar hastalıkları, kronik inflamasyon ve karaciğer fonksiyon gibi oksidatif strese yan hastalıklarla mücadeleye asistan olduğunu göstermiştir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın