rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İstanbul Tabip Odası’nda ikinci kadın başkan dönemi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

30 bini aşkın üyesi ile Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) emrindeki en kalabalık oda olan ve iki yılda bir yapılan İstanbul Tabip Odası seçimlerini Prof. Dr. Pınar Saip başkanlığındaki Demokratik Katılım Grubu 4 bin 124 oy alarak kazandı. Saip, 2000- 2002 yıllarında Zorlama Birliği Grubu’ndan oda başkanlığına seçilen Prof. Dr. Süha Göksel’den sonra seçimleri kazanan ikinci kadın başkan oldu. Cağaloğlu’ndaki İstanbul Erkek Lisesi’nde dün sabah 09.00’da başlayan seçimlerde “Demokratik Katılım Grubu” ile Vatan Partisi’ne yakınlığı ile aşina “Cumhuriyetçi Hekimler”, AKP’ye yakınlığı ile aşina “Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu” ve MHP’ye yakınlığı ile aşina “Türk Hekimleri Birliği” grupları yarıştı. Seçmen listesinde 33 bin 61 hekim bulunan oda seçiminde, 66 sandıkta oy kullanıldı.

Katılım oranı yüksek

Demokratik Katılım Grubu’nun İÜ Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pınar Saip’ın başkan olduğu listesi 4 bin 124 oy aldı. Katılımın önceki yıllara tarafından yüksek olduğu ve toplam 7 bin 265 hekimin oy kullandığı seçimlerde Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu bin 455; Cumhuriyetçi Hekimler bin 304 ve Türk Hekimleri Birliği 382 oy aldı. Saip, seçimlere katılımın epeyce yüksek olduğunu belirterek “Seçimler iyi bir hava içinde, mutlulukla geçti. Katılım epeyce yüksekti. Hekimler odalarına sahip çıktılar” dedi. Saip, şunları söyledi: “Hekimlerin fazla sayıda sorunu var. Hekimler mutsuz, tüm bu sorunların nedenlerini ve çözüm önerilerine yetkililerle paylaşacağız, mücadelemize devam edeceğiz. Bayan başkan olarak görev aldık. Bayan mücadelesi ön plana çıkacak.”

“Tüm hekimlerin görüşlerini alacağız”

Seçim ardından “Demokratik Katılım Grubu” adayı Prof. Dr. Pınar Saip, “Bugün burası zaten bir bayram havası içindeydi. Tüm hekimler odalarına sahip çıkmak için tümü geldiler. Katılım çok yüksekti. Ben de çok heyecanlıyım. Yeni bir döneme başlayacağız. Bu dönemde muhtemel olduğunca tüm grupların, hekimlerin görüşlerini alarak bir program yerine getirmek istiyoruz. Bilhassa özlük haklarının daha iyiye gitmesi için. Elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.

 

Demokratik Katılım Kurulu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Pınar Saip, Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, Dr. Murat Ekmez, Dr. Güray Kılıç, Dr. Recep Koç, Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, Dr. Osman Öztürk.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın