rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Günde bir meyve yemenin doğaüstü etkisi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İçerdiği şeker bakımından tüketirken özenli olunmasını öneren bir takım uzmanların aksine Oxford Üniversitesi’nin yaptığı bir egzersiz, meyve tüketiminin hayati önemini ortaya çıkardı. Bu konuda üretilmiş en büyük araştırma özelliğini içeren çalışmaya göre, her gün bir meyve yenerek alınan vitaminler ve mineraller, kalp krizi ve felç riskini üçte bir oranında azaltıyor.

STATİN DEK ETKIN

Bundan Başka çalışmaya göre meyve yemek statin almak değin etkili. Statin (yüksek kolesterol tedavisinde kullanılan ilaç grubu) olarak adlandırılan haplar, yürek krizi riskini üçte bir oranında azaltıyor oysa kas ağrıları ve takâtsizlik gibi yan etkileri şikayet konusu.

NTV’nin haberine göre bu ayrıntılı araştırmada için yedi sene baştan başa Çin’de yarım milyon orta yaşlının gıda alışkanlıkları incelendi.

Çinliler’in tercih edilmesinin nedeniyse, batılıların aksine başlıca taze meyve tüketmiyor olmaları.

Araştırmadan, taze meyve yemenin sağlık için çok yardımsever olduğu ve tüketiminin teşvik edilmesi gerektiği sonucu çıktı.

MEYVE SUYU YERİNE TAZE MEYVE

“New England Journal of Medicine” dergisinde yayımlanan araştırmada, taze meyvenin tansiyonu düşürdüğü, meyvelerdeki liflerin bir takım hastalıklardan korunmada yararlı oldukları ve keza antioksidanlar içerdiklerine işaret ediliyor.

Batılı ülkelerde meyve yerine daha çok meyve suyu tüketildiğine uyarı çekilirken, meyve suyu yerine taze meyveyi tamamen yemenin önemine şive yapıldı.

Oysa uzmanlar, hastaların gerçi doktor tavsiyesine kadar hareket etmeleri ve meyve yedikleri için ilaçlarını bırakmamaları gerektiğine uyarı çekiyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın