rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

AŞIRI SICAK öldürüyor!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Prof. Dr. Sebahattin Ateşal, fazla sıcağın; kalbe giden kan akımı dengesinin bozulmasıyla kalp krizlerinde yükselme, ani tansiyon düşmesi, ve kalp yetmezliği gibi belirtilerinin kötüleşmesine yol açtığını söyledi. Ateşal, yaptığı açıklamada, sıcaklığın ve nem oranının arttığı dönemlerin yürek ve damar hastaları için tehlikeli olabileceğini belirterek, yapılan bir çalışmada 65 yaş üzeri kişilerde, 20′yi geçen her bir derece sıcaklığın vefat oranını yüzde 2 artırdığının tespit edildiğini söyledi. Bu artışların daha fazla erkeklerde 60, kadınlarda ise 70 yaş ve üzeri hastaları etkilediğini anlatan Ateşal, hava sıcaklığının 32 dereceyi, nem oranının ise yüzde 60′ı geçmesiyle negatif etkilerin gözlendiği sıcak sendromlarının geliştiğini de vurguladı.

YÜREK KRİZİNİ TETİKLİYOR!

İnsan vücudunun sıcaklara 1-2 hafta gibi kısa bir vakit içinde düzen sağlayacağını dile getiren Prof. Ateşal, aşırı sıcak ve nemle beraber büyüyen su ve tuz kaybının yerine konulmamasıyla, kanın koyulaşma ve pıhtılaşma eğiliminde çoğaltma olduğuna, bununla da kalp krizlerinin tetiklendiğine uyarı çekti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın