rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Alt Karın Bölgesi Ağrısı Hangi Hastalığın Belirtisi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Alt Karın Bölgesi Ağrısı Ciddi Sorunların Habercisi Olabilir

            Eğer apandisitte iltihap var ise bu çok büyük sıkıntılara yol açabilir. Bunun sonucu olarak apandisit patlayabilir.Apandisit iltihabı nedeniyle alt karın bölgesinde ağrı sıkça görülen bir sorundur. Ek olarak idrar yolunda oluşabilecek enfeksiyonel hastalıklar da alt karın bölgesinde ağrılara sebep olabilmektedir. İdrar yolları iltihabı söz konusu olduğunda, aşırı yorgunluk, idrar yapma esnasında yanma hissi ve idraryapamam gibi belirtiler gözlemlenmektedir. Bunların yanı sıra, sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıklar da alt karın bölgesi ağrısını tetikleyicidir.

            Divertikülit iltihabı karın bölgesinde ağrılara sebep olduğu gibi, irritabl bağırsak sendromu da karın bölgesinde ağrılara sebep olmaktadır. Divertikülit iltihabı ve irritabl bağırsak sendromu ciddiye alınması gereken ve çok önemli sağlık problemleridir.Bu durumda mutlaka tedavi sürecine başlanması ve uygulamaya geçilmesi gerekmektedir. Kronik ağrılar ve ishal, divertikülit iltihabının belirtileridir. Bağırsak çeperleri etrafında oluşan iltihap erken teşhis edilip tedavi edilmezse, uzun süreli hastaneye yatırılma durumu söz konusu olabilmektedir. Kramp oluşumu, aşırı kusmak ve aşırı yorgunluk irritabl bağırsak sendromunun belirtileri arasında yer alır. Eğer, bu belirtiler ile birlikte alt karın bölgesi ağrısı yaşanıyor ise, derhal bir uzmana müracaat edilmeli, tedaviye başlanmalı ve diyet programı uygulamasına başlanmalıdır.

            Alt karın bölgesinde oluşan ağrılar ciddi sorunlar yaratabildiği gibi, bazen cinsel ilişki sırasında aşırı zorlama sonucunda da kısa süreli olarak meydana gelebilmektedir. Fakat uzun süreli ve sık yaşanan ağrı şikayetlerinde mutlaka bir uzman kontrolü gerekmektedir.Kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın