rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Alt Karın Yağından Kurtulmak İçin Her Gün Yapabileceğiniz Basit Egzersizler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Åžu göbek bi gitse her ÅŸey çok daha güzel duracak üstümüzde. Hem saÄŸlık açısından hem de görünüş açısından egzersz yapmak önemli. EÄŸer vücudunuzda göbek kısmınızdaki yaÄŸ tabakasından memnun deÄŸilseniz yapabileceÄŸiniz bazı egzersiz hareketlerini sizler için derledik. Hareketleri görünce “Bunlar mı basit?” diyebilirsiniz fakat yaptıkça daha da kolay gelecektir. Isınma hareketlerinin ardından az sayılarla baÅŸlayıp sayıları yavaÅŸ yavaÅŸ artırabilirsiniz.

Bacaklar havaya

Matınızı yayın ve üzerine düz bir şekilde uzanın.Parmak uçlarınızı karşıya doğru esnetin.Ellerinizi yana yere paralel bir şekilde kalçanızın altına ya da boynunuzun altında birleştirilecek şekilde konumlandırın.Bacaklarınızı bükmeden vücudunuza 90 derce olana kadar yavaşça kaldırın ve indirip 2 sn kadar bekleyin.Topuklarınızn yere değmemesine dikkat edin.Bu işlemi 45 saniye kadar tekrarlayın.Diğer işleme geçmeden önce 1 dakika dinlenin.

Haydi kalçalar yukarı!

Ellerinizi yana paralel olarak uzatın.Bacaklarınızı dizden kırarak kalçadan göğsünüze kadar yukarı kaldırın.Bu işlemi 45 saniye tekrarlayın.

Çırpınma zamanı.

Kollarınızı dirsekten bükerek 90 derecelik açıyla yanınızda konumlandırın. Üst bedeninizi, boynunuzu ve bacaklarınızı düz şekilde tutun. Bacaklarınızı hafif yukarı kaldırın ve dizlerinizi kırmadan aşağı ve yukarı hareket ettirin.Bu işlemi 45 saniye tekrarlayın.Diğer egzersize geçmeden önce 1 dakika dinlenin.

Dirsek ve dizler yakınlaşsın!

i.pinimg.comEllerinizi ensenizde birleştirin.Sağ bacağınızı dizden bükerek sol dirseğinizle yakınlaştırın.Aynı işlemi sol diziniz ve sağ dirseğiniz için de tekrarlayın.Bu işlemi 30 saniye tekrarlayın.

Şimdi de ellerimiz ve ayaklarımız buluşsun.

Kollarınızı başınızın yanından arkaya doğru paralel olarak uzatın.Tüm vücudunuz yere paralel olarak konumlandırın. Aynı anda bacaklarınızı ve gövdenizi kaldırıp ellerinizle ayaklarınızı yakınlaştırın.Bu işlemi 30 saniye boyunca yapın.Diğer egzersize geçmek için 1 dakika bekleyin.

Biraz zorlanacağız ama değecek.

Vücudunuzu düz bir şekilde yere paralel olarak konumlandırın.Baştan itibaren kalçaya kadar, ayaklarınızdan itibaren kalçaya kadar olan bölgeyi hafif yukarıda tutun. Kollarınızı yere paralel, avuç içleriniz tavana bakacak şekilde uzatın.Dizlerden kırarak bacaklarınızı kendinize doğru çekerken aynı zamanda gövdenizi de dizlerinize doğru yaklaştırın.Bu işlemi 30 saniye boyunca tekrarlayın.

Yorulduk evet ama ha gayret!

Kollarınızı yere paralel olarak yanınızda konumlandırın.Bacaklarınızı dizden büküp havaya kaldırın.Gövdenizi hareket ettirmeden sırasıyla sağ ve sol topuklarınızı kalçadan hareket ettirerek yere değdirin. Bu işlemi 15 saniye kadar tekrarlayın.

Biraz rahatlayalım.

Bacaklarınızı dizden bükerek havaya kaldırın.Kollarınızı düz bir şekilde uzatıp ellerinizi dizlerinizin üzerine koyun ve dizlerinize baskı yapın.Aynı zamanda dizlerinizle de ellerinize bir baskı uygulayın.Bu işlemi 30 saniye kadar tekrarlayın.

Biraz daha baskı!

Ayaklarınızı düz bir şekilde uzatıp parmak uçlarınız yukarı bakacak şekilde hafif kaldırın.Kafanızı yerden yukarıda tutarak karşıya bakın.Bacaklarınızı dizden kırarak kendinize doğru çekin ve aynı anda ellerinizle bacağınıza baskı uygulayın.Bu işlemi her bacağınız için 15 saniye tekrarlayın.

Baklavalar geliyor.

Bacaklarınızı dizden kırarak ayaklarınızla yere basın.Kollarınızı başınızın arkasından arkaya doğru uzatıp avuç içlerinizi tavana bakacak şekilde konumlandırın.Gövdenizi düz bir şekilde kollarınızla birlikte kaldırın.Bu işlemi 15 saniye tekrarlayın.

Haydi bu son!

Matınızdan kalkın ve avuç içlerinizle yerden destek alın.Kollarınızı dik konuma getirip ayak parmak uçlarınız üzerinde dengede kalın.Bacaklarınızı dizden bükerek kendinize doğru çekin.Bu işlemi 15 saniye tekrarlayın.

Beslenmeye dikkat!

Kendi bünyenize uygun olan bir diyet için doktorunuza danışarak doğru şekilde beslenmeniz gerektiğini unutmayın.

ONEDÄ°O YEMEK SUNAR!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın