rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Zeki telefon üreticisi OnePlus, TV pazarına girmeye hazırlanıyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Amiral gemisi telefonları ile bilinen Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus‘ın önümüzdeki yıl TV pazarına girmeyi planlıyor. Şirket, OnePlus TV markası ile ürün gamını genişleteceğini açıkladı.
 
OnePlus TV markasını piyasaya süreceğini ifade eden Çinli teknoloji üreticisi bunun için herhangi bir süre dilimi belirtmiş değil. Fakat OnePlus CEO’su Pete Lau şirketin ilk televizyonunu 2019 yılında piyasaya süreceklerini açıkladı. Ürün piyasaya sürüldükten sonradan 5 sene boyunca daha akıllı ve stabil ışık halkası getirilmek için yazılım güncellemeleri alacak.
 
Keza Bkz.DJ Koh: Galaxy S10 önemli tasarım değişikliklerine sahip olacak

Akıllı Televizyon teknolojisi istenilen seviyede yok

Pete Lau, televizyonun premium bir tasarıma sahip olacağını, lüzum görüş gerekse ses deneyimine daha fazla odaklanacaklarını belirterek şunları söyledi: “hemen, halihazırdaki akıllı TV pazarının işlevselliği ve deneyiminde hala epeyce geleneksel olduğunu hissediyoruz. İnternete entegre edilmediler ve günümüz toplumunun beklentilerini karşılayamadılar. Bu, OnePlus yolculuğundaki heybetli bir adımdır, ama yol baştan başa ilerleyen her adımda olduğu gibi, yoğun bir şekilde düşünerek ve tartışarak attığımız bir adımdır. Teknoloji ve inovasyonda yeni sınırları zorlamakta büyük zorluklar yaşanıyor, ama ürünlerimizin her gün etkilediği dünyadaki insanlarla tanışmak için daha büyük bir gayret gösteriyoruz.”

OnePlus TV’de suni akıl asistanı da bulunacak, fakat şirket AI tabanlı asistanın şirket içinde mi geliştirileceği veya Google Muavin ya da Amazon Alexa gibi üçüncü taraf takviye alınıp alınmayacağı konusunda ise hemen şimdi net bir bilgi vermiş yok. Keza TV’nin zeki telefonla sorunsuz bir şekilde temas kuracağı, trafik bilgileri sunacağı ve yerleşik kameraya sahip olacağı da belirtildi.

  
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın