rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

IKEA sıfır emisyon hedefi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Modüler mobilyalarıyla meşhur İsveç merkezli dünya devi IKEA kimi vakit bu mobilyaları toplamanın zorluklarıyla eleştirilir. öte yandan, herkese örnek olacak çevreci yaklaşımlarla da gündeme gelen marka, bu kez de 2020 yılı itibariyle Amsterdam, Los Angeles, New York, Paris ve Şangay’da dağıtımlarının tamamını sıfır emisyonlu araçlarla gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Firmanın hedefleri bununla da kısıtlı yok. Tekrar 2020 yılı itibariyle dünya genelindeki bütün operasyonlarının yüzde 25’ini sıfır emisyon hedefiyle yerine getirmek isteyen işyeri, 2025 yılı itibariyle de dünya genelinde tamamıyla pak enerjiye geçiş yerine getirmek istiyor.
 
Hem Bkz.Elektrikli sivil havacılığın geleceği İskandinavya’da 
Bu stil çevreci adımlar işyeri için ilk değil. Işyeri 2016 yılında, düşük emisyona neden olduğu ve daha çevreci olduğu gerekçesiyle aydınlatmalarda yalnızca LED satışına geçmişti. Bu hareketiyle işyeri dünya genelinde elektrik tüketiminde azalmaya gidilebileceğini dile getirmişti.
Bu denli köklü ve çabuk bir değişim çoğu firma için kolay değil. Ancak, şirketin tepecik yöneticisi Jesper Brodin’in daha önceden belirttiği “IKEA’nın sürdürülebilir bir şekilde büyümesi” hedefin çerçevesinde atılmış bir adım olarak görülebilir. Bu hamlenin IKEA’nın dünya genelindeki imajına da olumlu katkı sağladığını söylemek gerek.
 
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın