rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yaşam Damarlarımızdan Biri Kopuyor! Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Tarihe Karışıyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Marmara Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’ne ‘yer belirsizliği’ nedeniyle öğrenci alımı durduruldu. Öğrenciler ve bölümün mezunları Twitter’dan #müziğimedokunma etiketi ile karara tepki gösterdi. 

Marmara Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nün fakülte komite kararıyla ‘yer sorunu’ sebebiyle belirsiz süreyle öğrenci almayacağı kaydedildi.

s-84ba4ad147fb3813df2b7de8c0f82bd2538d63Sözcü’den Yurdagül Uygun’un haberine göre, daha önce öğrenciler Haydarpaşa binasında eğitim görürken, ağustos ayında yaşanan su baskını felaketi sebebiyle 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi’nde eğitim görmeye başlamıştı.

Haydarpaşa’dan çıkarılan öğrencilere yer gösterilmedi…

s-ebdc2e88caa09c4f63d8eb3b6b1a3a88c34a20Alınan bilgiye göre, Haydarpaşa binasından geçen yıl çıkarılan öğrencilere herhangi bir yer gösterilmedi. Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi de saat 14:00’e dek olan derslerini iptal ederek, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerine kapılarını açtı.

Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozlağan bölüme öğrenci alınmayacağını açıkladı.

s-d8ec17609ce457116037a41332a265da3fdb6eÜniversitede iki müzik bölümünün olmasının yanlış olduğunu bildiren Rektör yardımcısı, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde okuyan öğrencilerin aynı şekilde eğitimlerine devam edeceğini, bundan sonradan bu bölüme öğrenci alımının yapılmayacağını ama Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nün kontenjanlarının arttırılacağını dile getirdi.

Sanatçı Ogün Sanlısoy da Twitter’da yayılan çağrı metnini paylaşarak karara tepki gösterdi.

Sosyal medyada da birçok kişi bölümün kapatılmasına kayıtsız kalmadı. #müziğedokunma etiketiyle yüzlerce paylaşım yapıldı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın