rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Yardıma fakir aileler için terzi dükkanı açtı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlçenin Dikkaya köyünde yaşayan 60 yaşında, dört çocuk annesi olan Havva Kosanoğlu, eşi vefat ettiği için evinin geçimini sağlamak, 80 yaşındaki kayınvalidesinin bakımını yapabilmek için ve köydeki gereklilik sahiplerine tezgâhtar yapabilmek için çocukluğundan beri düş ettiği terzi dükkanını açtı.

’Nana’ ismini verdiği terzi dükkanı için konuşan Kosanoğlu “ ’Nana’ lazca da ’anne’ demektir. Bir annenin çocuklarına nasıl özverili ve yardımcı oluyorsa ben de köydeki ihtiyaç sahiplerine karşısında bir anne gibi yardım olmaya çalışıyorum. Boş vakitlerimde gereksinim sahipleri için çalışıp onlara yardım oluyorum” dedi.

Ekonomik zorluklar içinde gerçek dışı olan terzi dükkanını açtığını gösteren Kosanoğlu, ayakta durmakta yaşadığı zorlukları dile getirirken, bu tür kadın girişimcilere takviye verilmesini gerektiğini sözlerine ekledi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın