rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Uber elektrikli bisiklet paylaşım şirketi Jump’ı satın aldı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

 

 
Faaliyet gösterdiği ülkelerde taşımacılık sektörünü baştan yapılandıran Uber, artık elektrikli bisiklet kiralama ve paylaşımına da ihtimal sağlayacak. Şirket göre yapılan açıklamaya kadar ABD merkezli elektrikli bisiklet paylaşım şirketi Jump artık Uber çatısı aşağı etkinlik yürütecek. Polonya ve İngiltere’de de kullanıcıların elektrikli bisikletler kiralamasına ihtimal sağlayan Jump, kullanıcıların 30 dakika her tarafında bisiklet kullanması karşılığında 2$’lık aidat istek ederek özellikle taksilere karşısında önemli bir ücret avantajı sağlıyor.

 

Uber Bike olacak 

Toplam 12 şehirde faaliyet bildiren Jump, en büyük avantajının trafiğin sıkışık olduğu anlarda süratli yolculuk yapabilme imkanı olduğunu belirtirken otomobillerin tersine karbon salınımı yapmayarak doğaya hasar verilmediğini de vurguluyor. 10 sene önce Social Bikes ismiyle şehir içi bisiklet paylaşım ağını kuran şirket muhtemelen Uber çatısı aşağıda bitmiş markalaşacak. Uber’in web sitesine eklenen ”Uber Bike” kısmı da bunun bir işareti.

 
Hem Bkz.Elektrikli bisiklet paylaşım girişimi Bizero, yeni bisikletini tanıttı 

Satın almayla ilgili açıklamalarda bulunan Jump CEO’su  Ryan Rzepecki; insanların, Jump ağındaki elektrikli bisikletlerle bayağı kişisel bisikletlerden üç kat daha pozitif gezi yaptıklarını dile getirerek giderek yaygınlaşan elektrikli bisiklet trendine atıfta bulundu. Elektrikli bisikletlerin daha uzaktan noktalara daha süratli bir şekilde gidilmesine ihtimal sağladığını vurgulayan Rzepecki elektrikli bisikletlerin insanları daha fazla eğlendirdiğini düşünüyor. Rzepecki Uber çatısı altında etkinlik göstererek bireysel vasıta sahibi olmanın artan bir şekilde azalacağını ve insanlara verimli yolculuk seçenekleri sunacaklarını belirtti. 

 

Öteki ülkelerde de hizmet sunabilir  

Uber satın almanın şirkete ne kadara mal olduğunu açıklamış değil fakat konuya yakın kaynaklar Uber’in kasasından 100-200 milyon dolarlık bir miktarın çıktığını belirtiyor. Jump’ın sunduğu hizmetten faydalanmak için şirketin uygulamasını indirmek gerekiyor fakat yakın zamanda bu hizmetin Uber uygulamasından erişilebilir ışık halkası gelmesi bekleniyor. öte taraftan Uber’in bisiklet paylaşım ağını faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde hizmete sunması da şirketin gelecek hedefleri arasında. 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın