rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Türkiye’nin En İyi İşi: ‘30 Bin Lira Maaşla Profesyonel Turist Aranıyor’ İlanına 10 Günde 5 Bini Aşkın Başvuru

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dalyan, Sarıgerme, İztuzu Plajı ve Kaunos Antik Kenti’ne gibi dünyaca ünlü turistik ev sahipliği yapan Muğla’nın Ortaca Belediyesi’nin, ilçenin tanıtımı başlattığı proje ve ‘30 bin lira maaşla profesyonel turist aranıyor’ ilanı yoğun ilgi fark etti. 10 gün içerisinde 5 bin birey başvurdu. 

Muğla’nın Ortaca ilçesi belediyesi, tanıtım için ilginç bir yönteme başvurmuş ve “profesyonel turist” aradıklarını duyurmuştu.

İstifa Ettirecek Ilan: Ortaca Belediyesi 30 Bin Lira Maaşla ‘Profesyonel Turist’ Arıyor –

“Türkiye’nin En İyi İşi” projesiyle seçilecek bir kişi, profesyonel turist olarak 1 ay boyunca gezip tatil deneyimlerini sosyal ağ aracılığı ile paylaşacak.

s-f938720ab001c21a5fac05bd2b00358235675b“Profesyonel turisti” bekleyen görevlerden bazıları ise şöyle: Dekamer eşliğinde Caretta Caretta bakımlarıDalaman’da raftingKaunos gezisiKaya mezarlarına yolculukİztuzu’na deniz yolculuğuİztuzu’na kara yolculuğuSülüngür Gölü keşfiKöyceğiz GölüDalyan Kanalı turuDalyan merkez aktiviteleriOrtaca gezisiNar bahçeleriSarıgerme keşfiDalyanda dalışDalyan’da yürüyüş

Bütün masrafları Ortaca Belediyesi, esnaf ve STK’lar kadar karşılanacak olan profesyonel turist, tatilin sonunda 30 bin lira da ücret alacak.

Gazete Habertürk’ten Mehmet İnmez’in haberine göre ilana yalnızca 10 günde binlerce birey  başvurdu.Başvuru yapanlar arasında öğrenci, meslek insanı, fotoğrafçı, sosyal medya uzmanı, kılavuz, hoca, doktor ve gezginler de var.

“Bağımsızlık ruhlu bir gezgin arıyoruz”

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik aranan nitelikleri şöyle sıralıyor:“Ilk aradığımız tatil yapmaktan büyük keyif alıyor olması. Sadece turistik yerleri gezen yok, bölgede bizim bile göremediğimiz özellikleri yakalayan, destinasyonun tüm detaylarına dek inebilecek ve tanıtım için marifetli fikirlerini ortaya koyabilecek, özgür ruhlu bir yolcu arıyoruz. İztuzu ve Sarıgerme plajlarında, Dalyan çamurunda, Dalyan’ın benzersiz kanalında tekneyle gezerken, diledikleri gibi eğlenmelerini ve bu tatilin keyfini çıkarmalarını istiyoruz. Hem bir öteki kriterimizde, iletişim konusunda sosyal olması, iyi bir eğitiminin olması, tanıdık olmayan dil biliyor olması, iyi fotoğraf ve video çekimi ile birlikte iyi blog yazabilmesi…” 

Binlerce kişinin rüyalarını süsleyen bu işe son uygulama tarihi ise 14 Temmuz.

s-fc22a96f1d45d9d5d68d58847d82134b0583cd Adayların internet sitesindeki formu doldurup kendilerini tanıtan 2 dakikalık video eklemesi gerekiyor. Profesyonel turistin sigortası da yapılacak. Tanıdık Olmayan uyruklu vatandaşların da başvurabileceği iş için herhangi bir sigortalı meslek ve kurumda çalışmama şartları da aranıyor.Profesyonel turist adayları bestjobinturkey.com adresinden başvuru formu yapabilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın