rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Sevil Atasoy’dan Cemal Kaşıkçı Değerlendirmesi: ‘İz Bırakmadan Suç Oluşturan Işlemek Muhtemel Değil’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Adli tıp uzmanı Prof. Sevil Atasoy, İstanbul’daki Suudi Arabistan Konslosluğu’na girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cinayete kurban gittiği iddialarını değerlendirdi. Atasoy, bir insanı iz bırakmadan öldürmenin olası olmadığını vurguladı. 

s-5738b1256fd1476687dba38d354d20dca1c6f5 Suudi Arabistan asıllı gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim’de ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten daha sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ndan gelen bir ekip kadar öldürüldüğü, hatta cesedinin parçalara ayrılarak binadan çıkarıldığı iddia edildi.Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın, binada tahlil yapılması için yaptığı başvuru formu Suudi yetkililer göre kabul edildi. Peki denildiği gibi konsoloslukta bir suç oluşturan işlenmişse, delillerin iyice ortadan kaldırılabilmesi muhtemel mü? Bağımsızlık gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bu soruyu Türkiye’nin en önde gelen adli tıp uzmanlarından Prof. Sevil Atasoy’a sordu.İşte Özkük’ün yönelttiği o sorular ve Atasoy’un yanıtları:

“Beden parçalanırsa fazla iz bırakır”

s-97585d0debc09c683db304e5b832e723b0efa2

Sizin bir kitabınız var, “Çok Iyi Canice Yoktur”. Ama konsolosluk olayı mükemmel bir canice gibi görünüyor…

“Hayır kesinlikle çok iyi ceza değil. Mutlaka iz vardır. İçeri girip iyi bir araştırma yapıldığı takdirde Türk polisi bunu çözer.

Cesedin parçalanarak çıkarılmış olması ihtimali var mı?

Sanmam. Vücut parçalanırsa çok iz bırakır.

“Kan izini yok etmek mümkün değil”

s-a47b4efdfc352fc9bb3f9ac8d65c02493e04db

Silahla vurulmuş olması ihtimali nedir?

Onu da sanmam. Hangi akıllı silah ile vurup ortalığı kan içinde bırakır…

 Kan izini imha etmek muhtemel mü?

Hayır. Bir küveti su ile doldurun. İçine bir damla kan damlatın, sonra onu yere dökün, oradan kan izi bulunur. Türk polisinin elinde bu imkânlar var.

Bir insanı iz bırakmadan öldürmek muhtemel mü?

Çok kuvvet. Yani kimyasal bir karışım zerk edersiniz, kalp krizi etkisi yapar. Ama o da kavranabilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın