rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Saç Ekiminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Saç ekimi operasyonlarında nadiren de görülse yan etkiler görülebilmektedir. Sakal ekiminde de görüleceği gibi bazen saç ekimi sonrasında da yan etkiler görülebilmektedir. Hemen aşağıda belirttiğimiz saç ekimi sonrası oluşabilecek yan etkiler ve bu durum halinde ne yapmanız gerekilen tüm bilgileri detaylı bir şekilde listeledik.

SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

  • Saç ekimi operasyonundan hemen önce yapılacak olan lokal anestezi veya lokal anesteziye alerjisi olmayan kişilerde saç ekimi sonrasında kafa bölgesinde uyuşukluk ya da kişide halsizlik görülebilmektedir.
  • Saç ekiminin türüne ve yöntemine dayalı olarak bir takım olaylar meydana gelebilmektedir. Bunlar saç derisi bölgesinde aşırı kaşıntı veya kanama gibi yan etkilerdir. Bu gibi durumlarda kaşıma veya kanama bölgesine el ile temas kurulmamalı ve oynanmalıdır. En acilinden mutlaka doktorunuza görünmeniz sağlığınız açısından önemlidir.
  • Bazı kişilerde saç ekimi sonrasında çeşitli enfeksiyon riskleri oluşabilmektedir. Dikkat edilmeyen saç ekimi sonrası aşamalarında nadiren de olsa enfeksiyon sorunu yaşanabilmektedir. Bu konuda mutlaka bir cildiye uzmanı olan dermatolog tarafından verilecek tedavi yöntemini uygulamanız sizin açınızdan önemli bir adım olacaktır.
  • Saç ekimi operasyonundan sonra saçın ön kısımlarında farklı şişlikler meydana gelebilmektedir. Bu tür yan etkiler sonucu ortaya çıkan şişliklere el ile temas edildiği vakit acı hissediliyorsa mutlaka doktorunuza görünmeniz faydalı olacaktır. Eğer ağrı veya acı yok ise telaşlanmanıza gerek yoktur.

Dip not: Ankara, Adana, Antalya veya İstanbul saç ekimi merkezlerinin bulunduğu büyük şehirlerde yaşıyorsanız kaliteli saç ekimi merkezlerinde bulunan cerrahlar ile bu tür sorunlarınızı veya isteğinize göre saç ekimi işlemleriniz için detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Öte yandan ülkemizde birçok şehirde artık bu tür cerrahi girişimlerde bulunan merkezler bulunmaktadır. İyi bir araştırma neticesinde tüm bu merkezlere ulaşabilir ve daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın