rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Satılık Daire Fiyatları

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Karadenizin önemli şehirleri arasında yer alan Rize, hem muazzam doğası ile hem de ucuz maliyetli evleri ile bilinmekte. Çevresinde ki birçok şehire göre oldukça ideal düzeyde satılık daire fiyatlarının bulunduğu Rize’de evler nasıl yapılıyor ?

Rize’de Evler Nasıldır ?

Rize’de evler genelde köy kentleşmesine yakın olduğu için ahşap ve taş olarak yapılmaktadır. Şehir merkezinde ve Çayelinde günümüzde ki modern binaları da sık olarak görmemiz mümkün. Birçok alanda ahşap evler bulunurken kentleşme yaşayan bölgelerde apartmanların daha sık olduğu biliniyor. Aktif bir deprem kuşağında yer almamasına rağmen sel tehlikesi olan Rize’de satılık daire fiyatları ne kadar ?

Rize’de Satılık Daire Fiyatları ?

Rize'de Satılık Daire Fiyatları ?

Rize’de satılık daire fiyatları bölgenin durumuna ve evin yapısına göre değişiklik göstermekte. Kiralık evlerinde ideal düzeyde olması satılık daire fiyatlarını da olumlu etkilemekte. Çay üretiminin merkezi olmasıyla da mevsimlik olarak nüfus artışı yaşayan bölgeler arasında yer almakta. Rize’de aktif olarak binlerce öğrencinin de olmasıyla insanlar Rize’de satılık daire fiyatları araştırması yapmaya başladı. Karadenizin en güzel manzaralarının da içinde bulunduğu Rize’de daire fiyatları ne kadar ?

  • Rize / Merkez 3+1 140 m2 satılık daire fiyatı = 360 Bin TL
  • Rize / Merkez 4+1 182 m2 satılık daire fiyatı = 650 Bin TL
  • Rize / Çayeli 3+1 165 m2 satılık daire fiyatı = 390 Bin TL
  • Rize / Fındıklı Deniz manzaralı 3+1 130 m2 satılık daire fiyatı = 220 Bin TL

Genel olarak merkezde daha yüksek olan Rize’de satılık daire fiyatları merkezden uzaklaştıkça düşmektedir. Bu alanda Sahil kesiminden ev almak isteyenler için Fındıklı ve çevresinde oldukça uygun evler bulunmakta. Rize’den ev almak isteyenler için fiyat araştırması oldukça önemlidir . Bu alanda Rize’de kiralık daire fiyatları ve satılık daire fiyatları makul düzeyde. Ortalama 1+1 evlerin fiyatı da 150 bin 200 bin Türk Lirası civarlarında dolaşmakla beraber merkezden uzaklaşıldığında bu fiyatlar oldukça makul düzeydeo luyor.

Pasif olarak konut satışının yapıldığı Rize’de dublex daire almakta mümkün. Sahil kesimine yakın bölgelerde daha çok karşılaşabileceğiniz dublex konutları satın almanız da oldukça mümkün. Fiyatları ortalama olarak 400 bin Türk Lirası olmakla beraber ulaşım lokasyonunu kolay olması da fiyatı önemli ölçüde etkilemekte. Rizeden ev almak isteyenler için yapılan fiyat analizi bu alanda sizlere katkı sağlayabilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın