rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar ?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Karadenizin önemli şehirleri arasında yer alan, Çay üretimi konusunda açık arada lider konumda bulunan Rize’de kiralık daire arayanların sayısı her geçen gün artıyor. Gerek üniversite öğrencileri, gerekse mevsimlik olarak çalışmaya gelenlerin sayısı arttığından dolayı insanlar Rize’de kiralık daire fiyatları araştırmaya başladı. İlçeden ilçeye değişmekle beraber şehir evlerinden ziyade dağ ve köy evleri günümüzde Rize’de en çok satılan evler arasında yer alıyor.

Rize Evleri Özellikleri

Rize doğal mimarisine uygun şekilde yerleşme ile günümüzde örnek olan şehirler arasında yer alıyor. Coğrafi koşullardan dolayı şehirleşme henüz yaygınlaşmış değil . Bu alanda yamaçların kenarlarına, dağ etraflarında tekli evlerin yoğun olduğu bölge olan Rize’de evler oldukça elverişli olarak inşaa ediliyor. Depremsellik ve sel gibi doğal afetlerin riski oldukça düşük olduğu için yükseltisi ve zemini kaliteli olan bölgelerde taş ve ahşap evler yoğun olarak görülmektedir.

Rize Evleri Özellikleri

Rize merkezde bulunan evler ise modern bina olarak inşa edilmekte. Yine merkezde bulunmasına karşın ahşap evlerde inşa edilmiş durumda. Genel olarak insanlar ahşap üretiminin yaygın olmasından dolayı bu tür evleri tercih sebebi olarak görüyor. Aynı zamanda Rize’de kiralık daire fiyatları açısından da uygun olması yine satışları da arttırmakta. Peki Rize’de kiralık daire fiyatları ne kadar ?

Rize Merkez Daire Fiyatları

Rize’de kiralık daire fiyatları bulunan lokasyon ve ev türüne göre değişiklik gösteriyor. İşte Rize’de bölgelere ve ev türlerine göre kira fiyatları !

  • Rize / Merkez ( Denize Sıfır ) 3+1 Kiralık Daire = 1,300 – 1,800 TL
  • Rize / Merkez 2+1 Kiralık Daire = 1,000 – 1,500 TL
  • Rize / Merkez 1+1 Kiralık Daire = 500 – 750 TL

Rize Çayeli Daire Fiyatları

  • Rize / Çayeli 3+1 Kiralık Daire = 800 – 1,300 TL
  • Rize / Çayeli 2+1 Kiralık Daire = 500 – 750 TL
  • Rize / Çayeli 1+1 Kiralık Daire = 200- 450 TL

Rize’de kiralık daire fiyatları genel olarak birçok şehire göre uygun olarak görülmekte. Hem ahşaptan yapılan dairelerin maliyetlerinin düşük olması hem de kentleşme konusunda nüfusa oranla düşük olması bu alanda kira fıyatlarını ucuza çekmekte.

Rize’den daire almak isteyenler kiralık daire fiyatlarına göre hareket edebilir. Bu alanda Rize’de kiralık daire fiyatları için en önemli unsur lokasyondur. Merkezde ki daireler fiyatlarda yükselirken köylerde ve diğer merkezlerde daha düşük olabiliyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın