rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Ne Yapılır ? Rize’de Yapılacaklar Listesi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
341

Karadenizin tamamı doğasıyla, iklimiyle, insanıyla kendine hayran bıraktırmaktadır. Fakat Rize farklıdır. Rize yükseltisi bakımından da Karadenizin en yüksek bölgelerine sahiptir. Genelde soğuk bir havası olmasına rağmen doğası içinizi ısıtır. Peki Rize’de ne yapılır ?

Rize’de Rafting Yapmak

Rizede ki sular oldukça sert görülebilir. Bu alanda Rize’de rafting yapmak oldukça elverişlidir. Özellikle Fırtına Deresi içerisinde sürekli olarak rafting turları düzenlenmekte. Rizeye geldiğiniz de mutlaka denemeniz gereken bir aktivitedir. Karadenizin hırçın suları ile rafting keyfini beraber yaşayarak doğanın eşsiz manzarasını bir kez daha görebilirsiniz.

Rizede rafting yapmak isteyenler için önemli birkaç bilgi bulunmakta. Özellikle Fırtına Deresi üzerinde rafting yapmanız uzun bir süre alabiliyor. Yaklaşık 21 km uzunluğunda bulunan bu dere üzerinde epeyce vakit geçirip eğlenmeniz mümkün. Karadenizde yapılacak en iyi aktivitelerden olmakla beraber deniz sporculuğunun da ayrı bir önemi bulunmakta. Rizede yapılacak rafting ücretleri ise 50 – 100 TL aralığında değişiyor. Bu uzun eğlenceyi mutlaka denemelisiniz.

Rize’de Çay Toplamak

Rize'de çay toplayan işçi
Rize’de çay toplayan bir çiftçi

Rizeye gelenlerin mutlaka denemesi gereken bir iştir. İnsanların iş olarak yaptığı Rize’de çay toplamak sizler için bir aktivite olarakta gözükebilir. Rize’de çay tarlalarına ve çay fabrikalarına mutlaka uğramalısınız. Her Türk insanının mutlaka tükettiği çayın merkezine uğrayıp çay toplamamak olmaz. Eşsiz manzarasına karşı çay toplamakta ayrı bir keyif.

Rize’de Bisiklet Turları

Rize’de yapılacak aktiviteler arasında bisiklet turu olmazsa olmaz. Güzel manzarası eşliğinde bisiklet ile tur atmak oldukça keyif verici. Arkaplanda karadeniz türküleri, altınızda bisiklet ile Rize’nin eşsiz manzarasına bir kez daha hayran kalacaksınız. Nehirlerden, yaylalara, uzun dağlara kadar birçok alanda keyifle yapacağınız doğa turları sizler için denenmesi gereken aktiviteler arasında.

Rize’de Atlara Binmek

Karadeniz üzerinde Rize’ye geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken aktiviteler arasında at biniciliği gelmekte. Yüksek rakımlar üzerinde göllere karşı yapacağınız atlı doğa yürüyüşleri sizler için olumlu aktiviteler arasında yer alıyor. Rize’de atlara binmek oldukça uygun. Yapacağınız bu turlarda Rize’nin güzel manzaları eşliğinde sakinlik yakalamanız münkün.

Rize’de Kamp Yapmak

Rize'de kamp yapmak

Rize’de yapılacak aktiviteler arasında kamp yer alıyor. Evlerden ziyade yüksek rakımlarda dağların eteğinde Rize’de kamp yapmak oldukça eğlenceli etkinlikler arasında yer alıyor. Karadeniz üzerinde ki aktivite çeşitleri oldukça fazla. Rize yaylaları üzerinde yapabileceğiniz kamplar eşliğinde farklı doğa aktiviteleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak eğlenceli ve iz bırakan bir Rize turu yapmak isteyenler için yapılacak birçok aktivite var. Rize’de ne yapılır diyenler için birçok seçenecek sunuyoruz. Karadenizin incileri arasında yer alan Rize, bu alanda sizlere birçok etkinliği yapma fırsatı tanıyor. Rize’de yapılacak şeyler arasında mutlaka kamp ve doğa yürüyüşleri olduğunu bilmelisiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
341

Yorum bırakın