rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Kamp Yapılacak Yerler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rize, Karadenizin eşsiz manzaralarının da içerisinde bulunduğu doğa harikası bir şehirdir. Yüksek rakımıyla beraber zaman zaman bizleri farklı bir dünyadaymış gibi gösterebilir. Doğal örtüsünün korunduğu Rize’de nüfus yoğunluğunun da az olması sakin bir tatil keyfi çıkarmanız için oldukça ideal. Aslında Rize genel olarak ikiye ayrılabilir. Bir tarafı merkez kısmı diğerleri de kalan tüm alan. Aktif bir şekilde ziyaretçi alan Rize’de kamp yapılacak yerler nelerdir ?

Ayder Yaylası

Rize’de kamp yapılacak yerler başında Ayder Yaylası gelmektedir. Ayder yaylası geniş bir alana kurulan ve Karadeniz’de oldukça popüler olan alanlardan biridir. Göl etrafında kurulu olan Ayder Yaylasında gün doğumu ve gün batımı eşsiz manzarayı bizlere bir kez daha gösteriyor. Ayder Yaylasında kamp yapmakta ayrı bir zevk oluyor. Genelde çadırlar eşliğinde kamp yapan insanlar bulunuyor. Sakin bir ortama sahip olmasıyla da Karadeniz tatilini sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir kamp deneyimi elde edebilirsiniz.

Huser Yaylası

Rize’nin en güzel kamp yapılacak yerlerinden biri olan Huser Yaylası ulaşımı zor olduğundan oldukça az ziyaret edilen bir yer. Fakat bir o kadar da güzel manzarası ile kamp yapmanız gereken alanlardan biridir. Huser Yaylası denizden yaklaşık 3 km yükseklikte olmasıyla da bulutların bile üzerine çıkabiliyor. Bu alanda bulutların üzerine kamp yapmak isteyenler için oldukça elverişli bir alan. Doğa araçları bulunmayan kişilerin yürüyüş yaparak bu alana ulaşması gerekiyor. Bu alanda normal araçlar ile sadece belli bir yere kadar ilerleyebilirsiniz. Fakat bu eşsiz doğa harikası için değecek bir yürüyüş olacaktır.

Pokut Yaylası

Pokut Yaylası, Rize’de kamp yapılacak yerler arasında bulunuyor. Aynı şekilde ulaşımı zor olan Pokut Yaylası da bir o kadar sakin alanlar arasında yer alıyor. Yayla içerisinde istediğiniz bölgede kamp yapma olasılığınız olduğu için bu bölgede rahatça kamp yapabilirsiniz.

Rize’de kamp yapılacak en iyi yerleri sizler için derledik. En popüler alanları sizler için seçerek Rize’de kamp yapılacak yerler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Kamplar genelde 1 gece olarak düzenlense de uzun vadeli 3 – 4 gün sürebiliyor. Tamamen özgür olduğunuz kamp programında Rize en iyi şehirler arasında yerini alıyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın