rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Gezilecek Yerler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Rize, Karadenizin eşsiz ve büyüleci manzaralarının buluştuğu ve çay üretiminin başkenti olan şehrimizdir. Burada 450 binin üzerine yerli ve zamanla gelen kişiler toplamıyla da 500 binin üzerine insan yaşıyor. Oldukça etkileyici manzarası eşliğinde pek çok aktivite yapmak mümkün oluyor. Rize’de yapılacak aktiviteler yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. İşte Rize’de gezilecek yerler !

Kaçkar Dağları

Kaçkar Dağları, içerisinde bulundurduğu ulusal park ve eşsiz manzarası ile hem Rize’nin hem de Türkiye’nin en güzel manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Bu alanda pek çok turistin keşfettiği yerler arasında yer alan Kaçkar Dağlarına yıllık olarak 50 binin üzerine ziyaretçinin gittiği belirtildi.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası günümüzde pek çok Karadenizlinin uğradığı noktalar arasında yer alıyor. Genelde uğramakla kalmayıp kamp yapanların da sayısı bir hayli fazla. Göl etrafında kurulmasıyla da eşsiz manzarası ile adete bir doğa harikasını görebiliriz. Oldukça popüler bölgelerden biri olan Ayder Yaylası içerisinde oldukça geniş olmasıyla da kamp yapmak bir harika olmakta.

Şenyuva Köprüsü

Birçok resimden görebileceğiniz Şenyuva Köprüsü Rize’nin en popüler iki köprüsünden biridir. Oldukça güzel bir mimariye sahip olan bu köprü mutlaka gezi listenizde olmalı. Sakin ve dere sularının rahatlatıcı sesiyle oldukça verimli dakikalar geçirebileceğiniz bu köprü sizleri adete doğayla tekrardan buluşturuyor. Bu alanda hem doğayı seyredebilir hem de rahat bir zaman geçirebilirsiniz.

Fırtına Deresi

Pek çok diziye de konuk olan Fırtına Deresi Rize’nin en güzel deresi olmakta. Oldukça rahat bir alan olan Fırtına Deresi mimarisi bakımından da popüler bölgeler arasında yer almakta. Mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında yer alacak olan Fırtına Deresi doğanın en iç noktalarında yer almakta.

Rize Gezi Turu

Rize’de birbirinden ilginç doğa harikalarını görmek ve buralarda vakit geçirmek hem ekonomik olarak hem de seyahat olarak oldukça elverişli olmasıyla birlikte çokça ziyaret edilen turist merkezi haline geldi. Sakin olmasıyla da bilinen Rize’de pek çok aktiviteyi doğa eşliğinde yapabiliyorsunuz. Günümüzde Karadeniz denilince akla gelen pek çok yer Rize’de yer almakta. İnsanıyla doğasıyla gezenleri bir kez daha Rize’ye çekecek olan doğa harikaları günümüzde aktif olarak ziyaret edilmekte. Rize’de gezilecek yerler oldukça popüler.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Yorum bırakın