rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de ’Dünya Su Günü Paneli’ düzenlendi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Panel başlamadan önce “Damladan Deryaya” konulu fotoğraf sergisi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Lütfi Akça ve misafirler tarafından gezildi.

Başbakanlık Başdanışmanı Akça modöratörlüğünde başlayan panel, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ertuğrul Ağırbaş, Doç. Dr. Ali Bez, Öğretim Üyesi Dr. Ali Güvenoğlu ve Sualtı Görüntüleme Yönetmeni–Belgelere Dayanan Yapımcısı Tahsin Ceylan’ın sunumlarıyla devam etti.

Panelin başlangıç konuşmasını yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap şunları açıklama etti:

“İnsan ve tabiat hayatının temelini yaratıcı su, tarih baştan başa sahip olduğumuz en değerli hayat kaynağımızdır. Su, böylece kayda değer bir nimettir ancak, toplum ve medeniyetlere yön veren bir öğe olma özelliğini taşımaktadır. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.), bir Hadis-i Şerif’inde biz insanoğluna; ’Akıcı suyun kenarında olsan dahi suyu israf etme’ diye buyurmuştur. Suyu layıkıyla uygulamak insani, vicdani ve her şeyden önemlisi vatani sorumluluğumuzun başında gelmektedir.”

Yağmurun çaya dönüştüğü bir şehirde yaşanıldığını ifade eden Belediye Başkanı Kasap, su kaynaklarının korunmasına, suyun bilinçli ve aklıselim kullanılmasına dikkat edilmesi gerektiğine şive yaptı.

Panel sonunda Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Başbakanlık Başdanışmanı Lütfi Akça’ya Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ertuğrul Ağırbaş’a, Doç. Dr. Ali Kumaş’a, Öğretim Üyesi Dr. Ali Güvenoğlu’na ve Sualtı Görüntüleme Yönetmeni–Belgeli Yapımcısı Tahsin Ceylan’a plaket ve farklı alanlara yönlendirilmiş hediyeler ibraz etti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın