rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Büyüklerinden dinledikleri masalları kitap haline getirdiler

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Çamlıhemşin ilçesinde eğitim öğretimin kalitesini ve verimini çoğaltmak amacıyla Çamlıhemşin Kaymakamlığı ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü kadar kurulan ‘Çona proje’ ekibi fazla etkileyici bir alıştırma ile eğitime ve geleceğe ışık tutacak bir projeye imza attı.

Çalışma dahilinde öğrenciler anne, baba, anneanne, büyük baba gibi ebeveynlerinden dinledikleri hikayeleri kaleme alarak kitap haline getirdi. Çamlıhemşin ilçesinde eğitim, öğretimin kalitesini ve verimini çoğaltmak amacıyla “Geleceğim ailemin masalında” çalışması ile geçmiş ile günümüz arasında köprü kurdular.

Proje ile ilgili yorumlama yapan İlçe Kaymakamı Okan Daştan “Kültürünün haberdar nesiller, geleceğini inşa eder’ düşüncesiyle Çamlıhemşin ilçesinin tüm okullarında okuyan çocukları kapsayacak olan bir proje başlattıktan daha sonra gün geçtikçe büyük alaka büyüdü. Bu projenin bu dek büyüyebileceğini ilk zamanlarda beklemediğini ama zamanla bu proje kendi sınırlarını aşarak ulusal kanallarda ve radyolarda konu olmaya başladı. Hatta bu konu ile ilgili röportajlar verdik ve farklı alanlara yönlendirilmiş kurumlarla data alışverişte bulunduk. Bu projede bulunan bütün öğretmen ve öğrenciler tebrik ediyorum” dedi.

Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka da “Bu proje ile öğrencilerimiz geçmişte yaşanmış hakiki hikayeleri günümüze kazandırmaları çok manâlı bir çalışma olduğunu belirtti. Bu projede lokomotif tahsis üstlenen MEKADER dernek başkanı Halil Kosanoğlu’na ve projede emeği olan tüm öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Okul öğrencilerin ihtiyar insanlardan derledikleri gerçek hikâyelerle proje kapsamındaki yarışmaya katıldılar. 29 yarışan arasından birbirinden değerli 25 eser arasından dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın