rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Bulut Denizi nerede ?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rize’de bulunan saklı cennet olarakta bilinen Bulut Denizi görenleri hayran bırakıyor. Yükseltisiyle de oldukça eşsiz bir manzarayı bizlere gösteren Bulut Denizi adından da anlaşılacağı gibi bulutların üzerine bir yeri göstermekte. Son zamanlarda oldukça sık aratılmaya başlanan Rize Bulut Denizi nerede yer alıyor ?

Bulut Denizi Özellikleri

Rize’de yer alan Bulut Denizi, yükseltisi 2500 ile 3000 metre aralığında olan huser yaylasında yer alıyor. Rize’de yer alan bu eşsiz manzarayı mutlaka görmelisiniz. Ulaşımı biraz zor olsada mutlaka değecek işler başaracağınızdan emin olmalısınız. Rize Bulut Denizi pek çok turistin de son zamanlarda ilgisini çeken bir yer. Efsane manzara fotoğraflarının çekildiği Bulut Denizini görmek için henüz geç değil. Özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerinde burada güzel bir fotoğraf deneyimi yaşamanız mümkün.

Bulut Denizi Ulaşım

Rize Bulut Denizi nerede ?

Bulut Denizine ulaşmak için pek çok alternatif var. Eğer 4×4 bir araca sahipseniz yürümenize gerek kalmaz. Bu alanda zorlu alanlardan geçerek Bulut Denizi alanına ilerleyebilirsiniz. Eğer 4×4 aracınız yoksa alternatif olarak kiralama şansınız da var. Makul ücretler dahilinde 4×4 araç kiralayıp hedeflediğiniz Bulut denizine erişim sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda yürümek isteyenler, doğa ile iç içe olmak isteyenler içinde bir alternatif bulunuyor. Biraz uzun bir yol olmasıyla beraber engebeli alanlar bulunuyor. Zaten bu yüzden normal bir otomobil ile Bulut Denizi alanına erişmeniz mümkün değil. Ortalama 1 – 2 saatlik yürüyüşler sonunda Deniz Bulutlarına erişmeniz mümkün.

Bulut Denizi Manzarası

Bulut Denizi Manzarası ile gezip gören herkesin hayran kaldığı bir alan olarak biliniyor. Bulut Denizi isminde de geçtiği gibi bulutların üzerine seyahat edilen bir yer. Bu alanda ulaşım yaparken bile bulutların arasından geçiş yapmak zaman zaman mümkün olmakta. Bulut denizine ulaşım yapıldığı zaman doğanın sakinliği ile karşılaşmış olacaksınız. Oldukça sessiz ve farklı bir atmosfere geçiş yapmış gibi hissedebilirsiniz. Sonuçta yükseltisi bakımından bulutların üzerine çıkmış olacaksınız.

Rize’de yer alan bu doğa harikasını mutlaka görmelisiniz. Genelde kamp yapanların da olduğu Huse Yaylası içerisinde yer alan Bulut Denizi günümüzde Karadenizde ki saklı cennetler arasında yer alıyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın