rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Ayder Yaylası

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Her yerinin dağlık olduğu Rize, gerçekten insanların yaşamak için seçtikleri mükemmel yerlerdendir. Daha çok yaylalarının güzelliğiyle meşhur olan Rize, herkesin bu yaylaları ziyaret etmesiyle de ünlüdür.  Özellikle Ayder Yaylası tamamiyle doğa harikası olup tüm dünyadan herkesin gezmek için tercih ettiği yerlerdendir. Sürekli yağış olan bölgededağın en tepesinde karşınızda şelale ırmağı eşliğinde çayınızı yudumlar ve doğanın manzarasına bırakırsınız kendinizi. Karadeniz bölgesinde belkide en güzel tulum sesini Ayder Yaylasında duyabilir ve sürekli tulum eşliğinde horon çeken insanlara şahit olabilirsiniz. Ayder yaylasını keşfe çıktığınızda ise doğanın değerini bir kez daha görür ve buralara aşık olabilirsiniz. Eğer Ayder yaylasına gitmişseniz orada mükemmel tere yağından yapılan kuymağı yemeden oradan ayrılmayın daha sonra ise bir çok yöresel yemeğe eşlik eden hamsili olan her şeyi yiyebilirsiniz, buradan ayrılırken özellikle tere yağını almadan gitmeyin çünkü doğanın bütün şifaları o tereyağındadır..Türkiyenin güzel tatil yerlerinden olan Ayder yaylası çeşitli faaliyetlere de yavaş yavaş kapıaçmaktadır bunlar her geçen gün artmakta tatile giden insanların aynı zamanda spor aktiviteleri yapmasınıda sağlamaktadır. Ayder yaylasında bir gecegeçirdiğinizde sıkıntılarını atıp o dağ havası ile rahatladığınızı hissedeceksiniz. mükemmel manzaralar eşliğinde fotoğraflar çekilebilir ve çeşitli manzaralarına şahit olabilirsiniz.

Rize ‘ye geldiğinizde rehber eşliğinde trekking (uzun yürüyüş) yapmayı ihmal etmeyiniz bu size huzur verecektir ve doğayı kefedeceksiniz.

Ayder yaylasına gelip buradan eşinize , dostunuza hediye almadan gitmeyin çok seçenekli hediyelik eşyaların bulunduğu yerler olup gerek hatıra olarak bunlara sahip olabilirsiniz.

Konaklama tesislerinde sizlere kalma imkanı sunuluyor şelale manzaralı odaları ile de tatilcilerine hizmet veriyor. Yaylada rakım yüksekliğine gitmeniz için oraları görmeniz içinde sizlere ulaşım sağlanıyor.Her yerin engebeli ve dağlık olan alanda gezmek her ne kadar zor ve yorucu olsada sizler de kendinizi o doğanın güzelliğine bırakacaksınız.. Her ne kadar Türkiye de olsanız da Ayder Yaylası sizi uçsuz bucaksız bir keyif verecek vesizleri farklılıklarıyla eğlendirecektir. Keyifli zaman ve keyifli tatil geçireceğiniz yer olarak doğa ile iç içe olmak istiyorsanız bu mutlaka Ayder Yaylası olmalıdır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın