rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Nasıl Bir Yer ?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Her bölgesi yeşili bir ressamın kaleminden çıkmışcasına seyirliktir. Hele ki manzaraya karşı Rize çayı yudumlamak insanda ne dert bırakır ne keder verdiği tek şey huzurdur. Hani her insan hayal kurar ya işte Rize’de olmak insanı hayaller diyarına götürür. Ve içinde bulunduğu ortamda ki halkın o samimi sohbeti bizi bizden alır. Kısaca tam anlamı ile cennetin bir köşesidir.

Evet sizlere biraz da Rize’nin  meşhur yemeklerinden bahsetmek istiyorum.Hamsi iç pilavı, hamsi çorbası, hamsi salatası, hamsi haşlaması, hamsi çıtlatması, hamsi salamurası, hamsi oturtması, hamsi güveci, hamsi kuşu,  kağıtta hamsi, saçda hamsi, hamsi pilavı,hamsili pide, hamsi köftesi, hamsili kaygana, otlu hamsili ekmek, hamsi pazılı pilav, hamsi lahmacunu, hamsi baklavası ve hamsikoli

Hepinizin şuan da ne meşhur yemeklerin hepsinin ana malzemesi olan hamsiye takıldığınızı ve tebessüm ettiğinizi görür gibiyim. Rize’nin meşhur hamsi balığı tabi ki meşhur yemeklerininde baş rolüdür. Bu yemeklerin hepsi sizler için belki değişik geldiğinden şaşırmış olabilirsiniz. Fakat hepsinin lezzeti bir başkadır.

Biraz da meşhur olan diğer şeylere göz atalım. Buzul Gölü,Rize Kalesi, Rize Bezi, Çay Bahçeleri, Fırtına Deresi Vadisi, Anzer Balı,Zilkale Gölü, Kaçkar Dağları, Ayder Yaylası, Elevit Şelalesi, Palovit Yaylası, Çamlıhemşin Yaylası..

Rize’ye gittiğinizde önce yemeklerinizi afiyetle yemeli,ardından tatlı niyetine anzer balını yemelisiniz. Ve tabiki yaylalarımızı gezmeli o güzel toprak kokusu eşliğinden Rize çayının tadına bakmalısınız. Çaydan sonra ise mutlaka Rize kalesini gezmeniz gerekir. Hergün farklı bir güzelliğimize ayak basmanız, farklı bir damak tadı için farklı bir yemeğimizi yemenizi siz değerli okuyucularımıza öneriyoruz..

Sizler de eğer yolunuz Rize’ye düşer ise düşler alemine ayak atmış olursunuz. Ve buranın bin bir çeşit yerlerini masallarda anlatılan şeyle rgibi adım adım gezer,tozar ve ileride eşinize, dostunuza, bu güzelliklerden söz ederek onlarında yolunun buraya düşmesini sağlayabilir ve buranın güzelliklerine hayran kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın