rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Anzer Yaylası

Anzer Yaylası denilince akla hemen Anzer Balı geldiğini biliyoruz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Anzer Yaylası denilince akla hemen Anzer Balı geldiğini biliyoruz. Dünyaca bir üne sahip olan bu balın yetiştiği yaylada Rize için en büyük turizm merkezlerinden birisi olarak yerini almıştır. Yaylanın alanının geniş olması sebebi ile 2 bölüme ayrılmıştır. Birinci bölüm Aşağı Anzer yani Çiçekliköy ismi ile anılan yerdir. Burada doğal yaşamın içinde yer alan muhteşem manzaraları ve bol oksijeni teneffüs edebilirsiniz.

Gezileriniz sırasında yine aksiyon severler için hazırlanan dağcılık, doğa yürüyüşleri ve yamaç paraşütü gibi adrenalini yüksek aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. Anzer Yaylası diğer bir bölümü olan Yukarı Anzer diğer bir ismi ile Ballıköy sınırlarına kadar uzanır. Büyük ve görkemli yaylanın içinde yer alan birçok tesis yerli ve yabancı turistlere yılın her ayında hizmet vermektedir.

Sağlık konusunda da yine buralara gelen ve burada bulunan balın ünlü olmasının sebebi çiçek türlerinin bu bölgede çok çeşitli olmasındandır. Doğal ve tabiat aşıklarının gezintileri için muhakkak gezilerde planlanması gereken özel yerlerden bir tanesidir.

Anzer Yaylası Nerededir?

Yaylaları ile ünlü olan Rize ilinin İkizdere ilçesinde ortalama 35 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yollar trafiğe açık ve kullanışlıdır. Yüzlerce çeşitliliği bulunan çiçekler arasında yaylanın temiz havasa sizi kendisine aşık edecek

Anzer Yaylasına Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında gerek bal için gelenler, gerek yabancı turistlerin bol olması sebebi ile il merkezinden dolmuş seferleri yapılmaktadır. Özel araç ile gidilmesi durumunda ise Rize’den İkizdere ilçesine oradan 4 kilometre kadar Dereköy’e geçiş sağlanarak yaylaya ulaşabilirsiniz. Turizm bölgesi olması sebebi ile sizlere yön veren levhaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın