rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Oyuncu Uzlaştırma Atay Bağımsızlık Bırakıldı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Oyuncu Barışma Atay, sabah saatlerinde “Twitter paylaşımı” mazeret gösterilerek gözaltına alınmıştı. Emniyet ifadesinin arkasında adliyeye sevk edilen Atay’ın nezaret süresinin uzatıldığı belirtilmişti. Fakat Atay gece yarısı özgürlük bırakıldı… 

Atay, bugün sabahtan saat 6.00’da polisler tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

s-351a7045da274c1e1d77010cd94a242e0a6832 Habertürk Haber Merkezi’nden Müslim Sarıyar’ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma zarfında, “halkı kin ve düşmanlığa kanına girmek” suçundan hakkında nezaret kararı verilen Uzlaşma Atay, sabahtan saatlerinde İstanbul Suadiye’deki evinde İstanbul Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri göre gözaltına alındı.Atay, ifadesi içerlemek üzere Vatan Caddesi’nde yer alan Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Haberde, Uzlaştırma Atay’ın sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımlar sebebiyle gözaltına alındığı aktarıldı.

Avukat Efkan Bolaç da Twitter hesabından oyuncu Uzlaşma Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Oyuncular Sendikası “Gözaltına alınan üyemiz Barış Atay’ın durumunu yerinde takip ediyoruz ve gerekçeli kararı bekliyoruz. Sürecin takipçisiyiz” açıklamasını yaptı.

Atay, ‘Ahmet Hakan’ın mesajı yerine ulaşmış’ yorumunu yaptı.

s-10832c395d1f430188710befacf49def5f9bfe Bianet’ten Ayça Söylemez’in aktardığı bilgiye göre Barış Atay, avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında, “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.DW Türkçe’ye konuşan Bolaç, Ahmet Hakan’ın Hürriyet gazetesinde Barış Atay’a yönelik yazdığı yazıyı hatırlattı.”Ahmet Hakan, ben bunu Meral Akşener’e ve Muharrem İnce’ye söylemiştim diyecek. Çünkü yazısında öyle bir durum var. Ancak dün itibariyle savcılık gözaltı kararı veriyor” diyen Bolaç, yine de gözaltı gerekçesinin bu yazıyla bağlantılı olmadığını umduklarını sözlerine ekledi.

İlerleyen saatlerde Avukat İsmail Demirci, Atay’ın adliyeye sevkedildiğini duyurdu.

Ve ardından şu bilgiyi paylaştı

Ancak Avukat Efkan Bolaç, gece ilerleyen saatlerde Barış Atay’ın serbest bırakılacağını bilgisini paylaştı.

Ve ardından paylatığı fotoğrafla Atay’ın serbest kaldığını duyurdu.

Soma katliamı sonrası düzenlenen protestolarda madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen Yusuf Yerkel’den ‘özür’ açıklaması gelmişti.

4 Yıl Sonra Gelen Özür! Soma’da Madenciyi Tekmeleyen Yusuf Yerkel ‘Günah Keçisi İlan Edildim’ Dedi –

Barış Atay, bu açıklamanın ardından şu paylaşımı yapmıştı

Ahmet Hakan dün köşesinden Akşener ve İnce’ye seslenmişti:’Lütfen bu adama haddini bildiriniz!’

s-71ae032ebc53ea0a40c671e2a3d2e0435e9505 Hürriyet yazarı Ahmet Hakan “Lütfen bu adama haddini bildiriniz” başlıklı yazısında Atay’ın sözlerini paylaşmış ve yazısında şu ifadelere yer vermişti: “Bu adam… Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi! Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok. Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!”Aynı yazıda Yerkel’in özrüne de yer veren Hakan, “Dört yıl sonra olsa da… Samimiyeti sorgulansa da… Yapılan eylemle dilenen özür arasında bir orantısızlık olsa da… Özür özürdür” demişti.

Bunun üzerine Atay ‘Sen de yargılanacaksın Ahmet Hakan’ başlığıyla bir yazı kaleme almıştı.

Atay, “16 takvim bu iktidar ve her koşulda halka aleyhinde tetikçi olarak kullandığı herkes, aynı Yusuf Yerkel gibi ağlayarak, yalancı bir utanç içinde özür dileyecek lakin yine de yargılanacak! Sen de onlardan birisin. Tahir Elçi’nin kanı ellerinde hala, yahut unuttun mu? Çünkü biz unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!” demişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın