rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Okuldan ‘Uzaklaştırılması’ 24 Ülkede Haber Olmuştu: Öğrencilerin Sevgilisi ‘Tombi’ Bundan Böyle Bir Kitap Kahramanı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İzmir’de öğrencilerle aynı sınıfı paylaşan ve münakaşacı bir şekilde sınıftan uzaklaştırıldıktan sonradan geri dönen “Tombi” adlı kedi, öğretmen Açlık Pınar İvaşçu’nun hazırladığı kitap serisinde, bu defa sınıf arkadaşlarıyla maceradan maceraya koşuyor.

s-44a2a08bbd8b812d8b7beef2ed109aa42c7130 Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri tarafından sınıfta bakılan, bir velinin endişesi üzerine geçen şubatta okuldan uzaklaştırılan ve sosyal medyadaki paylaşımların arkasında, İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünün devreye girmesiyle her tarafta okula dönen Tombi, hoca Arzu Pınar İvaşçu’nun hazırladığı kitap serisinde sınıf arkadaşlarıyla maceradan maceraya koşuyor. Başarı Tombi ve Dostlarının! Şikâyet Üstüne ‘Uzaklaştırılan’ Kedi Okuluna Geri Dönüyor –

Serinin ilk kitabı Tombi Şanlıurfa’da yakında satışa çıkacak

s-c52b6cd8cc8c61ddce5dbc0286be6f0b413b80AA’da yer alan habere kadar, Serinin “Tombi Şanlıurfa’da” adlı birincil kitabının basımı tamamlanırken, yakında satışa çıkacak kitapta, “Tombi” ve derslik arkadaşları, Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini, yöresel yemeklerini, coğrafi ve iklim koşullarını öğreniyor. Serinin bu macerasında, Tombi ve arkadaşları, dünyanın en eski tapınak kalıntılarına konut sahipliği yapan Göbeklitepe’yi de ziyaret ediyor. 10 kitaptan oluşacak seride, serinin 2. kitabında Tombi ve arkadaşları Efes Antik Kenti’ni gezecek.

‘Hikayesi tüm dünyaya yayıldı’

s-8ce01594535cd526be1fbee5abb0b697a3841bSınıf öğretmeni Arzu Pınar İvaşçu, Tombi’nin hikayesinin, sosyal medyada yayılmasının ardındaki, ulusal ve milletlerarası basın kuruluşlarının da dikkatini çektiğini hatırlatan İvaşcu, Tombi’nin, aralarında ABD, İtalya, Japonya’nın da olduğu 24 ülkede haber olduğunu söyledi.

‘Öğrencilerin başarısı arttı’

s-36cfe7dc750d07c559eb420fc3d48d8a55f382Tombi’nin ahenkli olarak sınıfa geldiğini anlatan İvaşcu, “Çocukların ikinci dönem başarıları arttı. Çünkü Tombi ile fazla güzel bir uyumları var. Tombi’nin olduğu günlerde onu rahatsız etmemek namına sınıfta gürültü yapmıyorlar, dersi daha iyi dinliyorlar. Sınıftan koşarak çıkmıyorlar. Onların davranışlarındaki olumlu gelişmeler derslerine de yansıdı.” ifadelerini kullandı.

‘Kitaplardan elde edilecek gelir, sokak hayvanlarına bağışlanacak’

s-41dcea0758789840f248f1289be96b4cb3f11fİvaşçu, öğrencilerinin kitap okumayı fazla sevdiğini, genelde eğlendiren, eğitici kitaplar tercih ettiklerini aktararak, şöyle devam etti:”Çocuklar ‘öğretmenim neden böyle bir kitap yazmayalım’ dedi. Onların, yani 8-9 yaş grubu çocukların zevkle okuyabileceğini eğitici bir kitap serüvenine başladık. Tombi’nin okul bahçesinde başlayan ve bütün dünyaya yayılan macerası, bu serüvenle devam ediyor. Kitaplardan elde edilecek gelir, sokak hayvanlarına bağışlanacak. Bir fon oluşturacağız ve onların tedavileri, gıda masrafları karşılanacak.”

Öğrenciler de fazla mutlu

s-2ec3f574b8cb00e70a92e32aaf1c9c5d16d0fbÖğrencilerden Talha Özkan ise Tombi’nin sınıfa geldiğinde, sıraların üzerinden, altından geçip miyavlayarak kendilerini selamladığını söyledi.Özkan, “Tombi’yi fazla seviyorum. Diğer arkadaşlarım gibi onun sınıfta olmasından fazla mutluyum. Kitabı yaz tatilinde okuyacağım. Kitaptan gelecek parayı diğer sokak hayvanları için vereceğiz. Bu Nedenle diğer kedilere de destek edeceğiz.” diye konuştu.

Biz de sınıf öğretmeni Özlem Pınar İvaşçu’ya teşekkür ediyoruz ve Tombi’nin yeni maceralarını ilgiyle bekliyoruz

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın